نباید هر درخواست ارتباطی را در لینکدین قبول کنیم،هکرها در کمین اند

نباید هر درخواست ارتباطی را در لینکدین قبول کنیم،هکرها در کمین اند

بی شک شاید شما نیز یکی از کاربران لینکدین باشید،همانطور که میدانید،لینکدین یا لینکد این (به انگلیسی: LinkedIn) یک سرویس شبکهٔ اجتماعیِ تجاری است.لینکدین یک شبکهٔ اجتماعی براساس روابط تجاری‌ست. نسخهٔ اولیهٔ این شبکهٔ اجتماعی در سال ۲۰۰۲ میلادی ساخته شد و در ماه مهٔ سال ۲۰۰۳ به‌صورت رسمی افتتاح گردید.

بی شک بسیار برای ما پیش آمده است که به دلایل مختلف از جمله یافتن شغل جدید یا فرصت یک معامله تجاری، درخواست هایی که از سوی هر شخص ناشناسی به پروفایلمان در لینکدین ارسال می شود را می پذیریم،اما در این خبر قصد داریم شما را با نکته امنیتی مرتبط با این موضوع آگاه سازیم چرا که اینکار همیشه درست نیست.با “پویا سیستم” همراهی نمایید.

شاید درست حدس زده باشید،بله،باز هم هکرها….هکرها می توانند با ارسال اسپم به ایمیل برای شما ایجاد مزاحمت کنند.شایان ذکر است که؛ لینکداین امکان مشاهده ایمیل شما را برای افراد لیست مخاطبانتان فراهم می کند. اگر یکی از آنها به واسطه ارسال درخواست به شما، در لیست مخاطبانتان قرار گیرد، می تواند به واسطه اطلاعاتی که از علایق شما در این شبکه اجتماعی به دست آورده، به آدرس ایمیلتان پیام های اسپم ارسال کند؛ ولی این تنها بخشی از ماجراست. اتفاقات دیگر می تواند خطرناک تر از این باشند.ممکن است ایمیل فاش شده شما، مورد حمله لینک های فیشینگ قرار گیرد.

مطلوب است بیان کنیم که،«پاول راکوِل» ( Paul Rockwell) مدیر واحد امنیت لینکدین در این باره می گوید:«مهمترین کاری که کاربران لینکدین باید برای حفاظت از خود انجام دهند، این است که تنها درخواست های مطرح شده از سوی افرادی که می شناسند یا افرادی که به واسطه ارتباطات مورد اعتماد، معرفی شده اند را قبول کنند».

 

لینکدین


در ادامه خبر باید اذعان کنیم که؛آنها می توانند با ارسال لینک های فیشینگ سعی کنند شما را فریب داده و به یک وب سایت تقلبی هدایت کنند که در نتیجه آن اطلاعات مورد نیاز را از شما سرقت نمایند. همچنین آنها می توانند با ایمیل نمودن لینک یا فایل های آلوده به بد افزار، امنیتتان را به خطر بیندازند.از طرف دیگرباید به این مهم اشاره کنیم که؛ مسئولین لینکدین همواره در جستجوی اکانت های تقلبی هستند و در صورت یافتن، آنها را معلق می کنند؛ ولی فراموش نکنیم که ممکن است اکانت های هکرهایی در این شبکه اجتماعی فعال باشند که از دید مسئولین آن پنهان مانده باشند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.