دولت آمریکا، محصولات شرکت کسپرسکی را تحریم کرد

دولت آمریکا، محصولات شرکت کسپرسکی را تحریم کرد

پس از کشکمکش های آمریکا و روسیه بر در میدان سیاس و نظامی، دولت آمریکا تصمیم گرفت در این کشور، نرم‌افزارهایی که توسط شرکت روسی کسپرسکی تولید شده را تحریم کند. تصور دولت آمریکا بر این است که این شرکت روسی ممکن است از اطلاعات آمریکا برای سرویس‌های اطلاعاتی روسیه استفاده کند.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که نرم‌افزارهای شرکت kaspersky در حوزه‌ی امنیت را تأیید نمی‌کنند و به‌عبارت دیگر محصولات این کشور در آمریکا مجوز فروش نخواهد داشت. نگرانی‌های آمریکا در مورد همکاری کسپرسکی با دولت روسیه موضوع جدیدی نیست ولی اخیراً خبرگزاری‌های آمریکا اعلام کرده‌اند که رابطه و همکاری بین کسپرسکی و دولت روسیه بسیار قوی‌تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می‌شد.

 دولت آمریکا، محصولات شرکت کسپرسکی را تحریم کرد

واکنش کسپرسکی به برخی از این اظهارات

این شرکت تمامی این ادعاها را رد کرده و در بیانیه‌ای که در وب‌گاه خود منتشر کرده، توضیح داده که با هیچ دولتی همکاری و تبادل اطلاعات ندارد ولی با آژانس‌های مختلف برای مقابله با جرائم سایبری کار می‌کند. بلومبرگ اعلام کرده که به رایانامه‌های داخلی شرکت کسپرسکی دست یافته که شواهدی مبنی بر همکاری کسپرسکی با دولت روسیه در آن وجود دارد. امّا کسپرسکی اعلام کرده این رایانامه‌ها به اشتباه تفسیر شده‌ و یا دست‌کاری شده‌اند.

او می‌گوید: «آزمایشگاه کسپرسکی به‌طور عمومی اعلام کرده که با تمامی نهادهای قانونی در سراسر دنیا برای مقابله با جرائم سایبری همکاری می‌کند که دولت روسیه نیز یکی از این کشورها است. کسپرسکی در رابطه با حملات سایبری و بدافزارها، تخصص فنی در اختیار دولت‌ها و نهادهای مختلف قرار می‌دهد.»

بنا بر ادعای کسپرسکی، در جریان بررسی جنایات سایبری، این شرکت بر اساس قوانین روسیه تنها با ارائه‌ی راهنمایی فنی به مراجع قانونی کمک می‌کند تا مجرمان را دستگیر کنند. همچنین در زمان حملات و دستگیری مجرمان سایبری، کسپرسکی مأموران دولتی را جهت جمع‌آوری شواهد همراهی می‌کند. کسپرسکی اعلام کرده است همکاری‌اش با سازمان‌های دولتی به همین موارد محدود می‌شود و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی افراد و اطلاعات هویتی مشتریان را در اختیار سازمان‌های دولتی قرار نمی‌دهد؛ چرا که این مسئله از نظر فنی امکان‌پذیر نیست.

کسپرسکی با انتشار بیانیه‌ای روز چهارشنبه اعلام کرد که ادعاهای مطرح‌شده در رسانه‌ها صحت ندارند و آن‌ها را «اتهاماتی ناعادلانه و فاقد شواهد مستدل» خواند.

www.zoomit.ir

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.