استفاده گوگل از یادگیری ماشینی جهت مقابله با بدافزارهای اندرویدی

استفاده گوگل از یادگیری ماشینی جهت مقابله با بدافزارهای اندرویدی

از آنجایی که میدانید بطور کلی اخیرا حملات بدافزار ها روبه افزایش است و دامنه حملات آنها بسیاری از سیستم های رایانه ای از جمله اندروید را در گرفته است. بدافزار ها آن دسته از برنامه‌های رایانه‌ای هستند؛ که معمولاً کاربر را آزار می‌دهند یا خسارتی بوجود می‌آورند. برخی از آنان فقط کاربر را می‌آزارند.  اما برخی دیگر سیستم رایانه‌ای و داده‌های آن را هدف قرار می‌دهند که ممکن است خساراتی به بار آورند. در عین حال ممکن است هدف آن سخت‌افزار سیستم کاربر باشد.

در همین راستا کمپانی گوگل در صدد ارائه راه حل اساسی در این زمینه جهت محدود کردن حملات بدافزارها میباشد.براساس آخرین گزارشات،به نظر می رسد این کمپانی در حال استفاده از یادگیری ماشینی برای محدود کردن میزان تاثیر بدافزارها روی دیوایس های اندرویدی است. این خبر از سوی آدریان لودویگ، رییس واحد امنیت اندروید منتشر شده که به تازگی در کنفرانس Structure Security سان فرانسیسکو مشارکت داشته است.با ادامه خبر باما همراه باشید..

به گفته لودویگ، تفاوت بزرگ با استفاده از هوش مصنوعی این است که یادگیری ماشینی، خطرات را با بررسی رفتارها و نیز از طریق جمع آوری اطلاعات از دیوایس های مختلف شناسایی می کند. شایان ذکر است که، هرچه این تکنولوژی به شناسایی بدافزارهای بیشتری می پردازد، دانش بیشتری درباره آنها به دست می آورد و ضمناً اپلیکیشن های بدافزار را از طریق رفتارهای کدها، و نه خود کدها شناسایی می کند.

 

یادگیری ماشینی

براساس آمار و ازقام های حاصل شده از تحقیقات اخیر ،لودویگ ادعا میکند که نرم افزار یادگیری ماشینی مورد بحث در ابتدای سال ۲۰۱۷، تنها قادر به شناسایی ۵ درصد از مجموع بدافزارهای موجود بود. در حالی که هنوز چند ماهی تا پایان سال ۲۰۱۷ باقی مانده، این رقم حالا به ۵۵ درصد رسیده است.

اهمیت این موضوع نشان میدهد که؛نرم افزار یادگیری ماشینی هرچه برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار گیرد، سریع تر می شود و قادر به درک بدافزارها و شناسایی آنها خواهد بود. گمان می رود که این نرم افزار در غایی ترین حالت خود، می تواند بدافزارها را پیش از آلوده کردن حتی یک دستگاه و از طریق بررسی وجوه تمایز میان اپلیکیشن های تازه و اپلیکیشن هایی که پیشتر حامل بدافزار بوده اند شناسایی کند.

 

منبع

1 نظر
  1. شهرام می گوید

    وبتون خیلی عالی هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.