سرانجام بازداشت MalwareTech قهرمان باج‌افزار گریه

سرانجام بازداشت MalwareTech قهرمان باج‌افزار گریه

سرانجام بازداشت MalwareTech قهرمان باج‌افزار گریه

مارکوس هاتچینز (marcus hutchins)، تحلیل‌گر بدافزار که به توقف تهدید جهانی باج‌افزار گریه کمک کرد، اعلام کرده است که به ایجاد و توزیع بدافزار بانکی کِرونوس ( Kronos) متهم نشده و قرار است روز دوشنبه با وثیقه‌ی ۳۰ هزار دلاری آزاد شود. هاتچینز ۲۳ ساله که با نام مستعار MalwareTech در توییتر فعالیت می‌کند، بیش از دو ماه پیش هنگامی‌که حمله‌ی جهانی باج‌افزار گریه را با پیدا کردن یک سوئیچ مرگ در کد بدافزار متوقف کرد، به‌عنوان یک قهرمان مشهور شد.

او اخیراً پس از حضور در کنفرانس دِف‌کان، قبل از پرواز به انگلستان در فرودگاه بین‌المللی مک.کاران به جرم نقش داشتن در ایجاد و توزیع تروجان بانکی کِرونوس بین سال‌های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ میلادی دستگیر شده بود. کِرونوس یک تروجان بانکی است که برای سرقت اعتبارنامه‌های بانکی و اطلاعات شخصی از رایانه‌های قربانیان طراحی شده است که در انجمن‌های برخط روسیه به مبلغ ۷ هزار دلار فروخته شد.

 سرانجام بازداشت MalwareTech قهرمان باج‌افزار گریه

اتهامات هاتچینز

دادستان آمریکا در دادرسی روز جمعه گفت که هاتچینز در مصاحبه‌ای با پلیس به نوشتن کد بدافزاری که حساب‌های بانکی را هدف قرار می‌دهد، اعتراف کرد، اما در جلسه‌ی دادگاه لاس‌وگاس، او ادعا کرد که بی‌گناه است. قاضی دادگاه لاس‌وگاس روز جمعه تصریح کرد که هاتچینز می‌تواند با پرداخت وثیقه‌ی ۳۰ هزار دلاری آزاد شود و گفت که متهم خطری برای جامعه محسوب نمی‌شود، با این حال قاضی به او دستور داد با نظارت جی.پی.اس در آمریکا بماند. آدریان لوبو، وکیل مدافع هاتچینز است و مراحل اداری پرونده ی او را به پیگیری می کند.

وی همچنین به ۵ مورد دیگر، از جمله استراق سمع و نقض قانون تقلب و سوءاستفاده از رایانه، متهم شد. در صورت محکومیت، هاتچینز با حداکثر ۴۰ سال زندان مواجه می‌شود. حامیان هاتچینز معتقدند که او بی‌گناه است و ادعا می‌کنند یک توئیت از ژوئیه‌ی سال ۲۰۱۴ میلادی ثابت می‌کند که او نمی‌تواند این بدافزار را نوشته باشد. در این توئیت، هاتچینز خود یک نمونه‌ی کِرونوس درخواست کرده است.

سرانجام بازداشت MalwareTech قهرمان باج‌افزار گریه

لوبو گفت: «ما قصد داریم برای این پرونده مبارزه کنیم. او زندگی خود را به تحقیق در مورد بدافزارها اختصاص داده است، نه تلاش برای آسیب رساندن به مردم. او پشتیبانی بزرگ جامعه را در داخل و خارج از کشور و در جهان رایانه دارد.» هاتچینز به همراه یکی دیگر از متهمان گمنام، در حال حاضر از سوی وزارت دادگستری آمریکا (DoJ) با ۶ مورد از اتهامات مربوط به نفوذ برای نوشتن بدافزار کِرونوس در سال ۲۰۱۴ میلادی روبرو است.

منبع :

www.news.asis.io

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *