شرکت مایکروسافت بدنبال پیدا کردن مشکلات امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰

شرکت مایکروسافت بدنبال پیدا کردن مشکلات امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰

اگر شما نیز یکی از علاقه مندان حوزه هک وامنیت هستید به شما پیشنهاد می دهیم این خبر جالب را از دست ندهید.همانطور که میدانید،شرکت کامپیوتری آمریکایی و چندملیتی است. این شرکت، بزرگترین شرکت ارائه نرم‌افزار رایانه در دنیاست، که به انتشار کتاب و تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد.

شرکت مایکروسافت همواره هدف نقدهای مختلفی از جمله انحصارطلبی بوده، که موجب تشکیل دادگاه‌های قضایی بسیاری علیه آن، به علت تجاوز از قوانین انحصار، در وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و کمیسیون اروپا شده است.به تازگی باخبر شدیم که شرکت مایکروسافت بدنبال پیدا کردن مشکلات امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ و در این راستا حاضر است که جهت پیدان کردن حفره های امنیتی در ویندوز ۱۰ مبالغ هنگفتی پرداخت کند.

اما براستی مهمترین علت این موضوع چه میتواند باشد؟با توجه به میزان اطلاعات ارائه شده به مایکروسافت و سطح پیچیدگی حفره‌ی امنیتی، مایکروسافت بین ۵۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار پاداش برای هکرها در نظر گرفته است. این پاداش شامل حفره‌های امنیتی مهم، موارد مربوط به نقض حریم خصوصی کاربران و کلیه‌ی ایرادات طراحی ویندوز ۱۰ است که می‌تواند امکان دسترسی و کنترل سیستم‌عامل را برای هکرها فراهم کند.

پنج حوزه‌ی اصلی برای پیدا کردن ایرادات امنیتی در ویندوز معرفی شده است؛ از این پنج حوزه، ایرادات امنیتی بخش مایکروسافت هایپر-وی، بیشترین مبلغ پاداش را دارد. مایکروسافت برای پیدا کردن حفره‌های امنیتی این بخش در سیستم‌عامل‌های ویندوز ۱۰، ویندوز سرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۲ نسخه‌ی R2 و ویندوز سرور ۲۰۱۲ نسخه‌ی Insider Preview، بین پنج هزار تا ۲۵۰ هزار دلار جایزه می‌دهد.

شایان ذکر است که،مایکروسافت هیچ محدودیتی برای پیدا کردن این ایرادات در نظر نگرفته است؛ تنها مورد مطرح شده این است که اگر حفره‌ی امنیتی گزارش شده، پیش‌تر توسط یکی از مهندسان مایکروسافت گزارش شده بود، تنها ۱۰ درصد از مبلغ پاداش پرداخت خواهد شد.این شرکت در بلاگ رسمی خود اعلام کرد:”تمام ایرادات امنیتی برای ما اهمیت دارد؛ بنابراین لطفا هر ایرادی را که پیدا می‌کنید، به ما گزارش دهید.”

در ادامه باید افزود ،مایکروسافت در این مورد می‌گوید:”امنیت همواره در حال تغییر است و در هر زمان، بخش خاصی از امنیت ویندوز برای ما اهمیت دارد. ما برای پیدا کردن این ایرادات توسط کاربران، ارزش زیادی قائلیم و اعتقاد داریم که این موضوع می‌تواند امنیت محصولات را بیشتر کند.”

در انتها؛شما میتوانید فهرست کامل پاداش‌های مایکروسافت را در جدول زیر مشاهده کنید:

 

شرکت مایکروسافت بدنبال پیدا کردن مشکلات امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.