کمپانی مایکروسافت لو رفتن بخشی از کدهای مرجع ویندوز ۱۰ را تایید کرد

کمپانی مایکروسافت لو رفتن بخشی از کدهای مرجع ویندوز ۱۰ را تایید کرد

به یقین میتوان اذعان کرد که همگی ما با ویندوز ۱۰ وقابلیت های آن آشنایی داریم،ویندوز ۱۰ (به انگلیسی: Windows 10)  آخرین نسخه سیستم‌عامل از خانوادهٔ ویندوز ان‌تی شرکت مایکروسافت است و نسخهٔ پس از ویندوز ۸٫۱ بشمار می‌آید. ویندوز ۱۰ نخستین بار در سپتامبر ۲۰۱۴ در کنفرانس بیلد پرده برداری شد. این سیستم عامل برای رایانه شخصی، لپ تاپ، دستگاه‌های موبایل (تبلت و تلفن هوشمند) و رایانه‌های شخصی یکپارچه توسعه یافته است.به گفتهٔ ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت مایکروسافت، پس از این سیستم، این شرکت، سیستم عامل دیگری تولید نخواهد کرد.

اما به تازگی طی آخرین خبر رسیده که حاکی از آنست ؛کمپانی سرشناس مایکروسافت لو رفتن بخشی از کدهای مرجع ویندوز ۱۰ را تایید کرد؛با ادامه خبر ما را همراهی کنید.مایکروسافت در بیانیه ای رسما تایید کرد که بخشی از کدهای مرجع ویندوز ۱۰ به سرقت رفته اند. به گفته مایکروسافت فایل های مرتبط با بخش درایورهای USB، حافظه داخلی و WiFi ویندوز ۱۰ جزو موارد به سرقت رفته هستند که این هفته در Beta Archive منتشر شدند.

 

کمپانی مایکروسافت لو رفتن بخشی از کدهای مرجع ویندوز 10 را تایید کرد

 

در بیانیه مایکروسافت لو رفتن این فایل ها تایید و به این نکته اشاره شده است که همه بخش ها از کدهای لو رفته مربوط به قسمت هایی هستند که توسط شرکای تجاری مایکروسافت و OEM ها مورد استفاده قرار می گیرند. در عین حال وب سایت منتشر کننده این کدها مدعی است اطلاعات به دست آمده بیش از ۳۲ ترابایت حجم داشته و شامل نسخه های منتشر نشده ویندوز ۱۰ می باشند.

همچنین باید افزود؛با این که لو رفتن اطلاعات کلیدی ویندوز ۱۰ می تواند سطح امنیتی به کار گرفته شده توسط مایکروسافت را به شدت تحت تاثیر قرار دهند اما بایستی به این مطلب مهم واساسی نیز اشاره کرد,که کدها قبلا توسط خود کمپانی منتشر شده بودند و در اختیار شرکای تجاری، دولتی و حتی مشتریانی که به لایسنس Shared Source Initiative دسترسی داشته اند قرار داده شده است.

بعد از این جریان و ادعایی که وب سایت منتشر شده داشت؛، Beta Archive نیز با رد کردن حجم مورد اشاره اعلام کرد فایل های مربوط تنها ۱ گیگابایت حجم داشته اند و نسخه های ویندوز موجود نیز همگی قبلا به صورت عمومی منتشر شده بودند. سیاست مایکروسافت در سال های اخیر و قرار دادن نسخه های آزمایشی ویندوز در اختیار کاربران حلقه آزمایش کنندگان باعث شده لو رفتن build های مختلف این پلتفرم تا حد زیادی خارج از موضوع باشند. با این حال به نظر می رسد این شرکت و شرکای تجاری آن می بایست سطوح امنیتی قوی تری را برای محافظت از کدهای حساس در نظر بگیرند.

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.