کمپانی مایکروسافت از وکلا برای مقابله با هکرهای روسی بهره میبرد

 کمپانی مایکروسافت از وکلا برای مقابله با هکرهای روسی بهره میبرد

پر واضح است که هکرها در پی اقدامات وحمله های خود اغلب کمپانی های بزرگ و مراکز دولتی و مهم را مورد هدف خود قرار میدهند.از آنطرف سازمان ها و ارگان های مختلف نیز بایستی با اقدامات خرابکارانه آنها مقابله کنند،نحوه مقابله با هکرها در شرایط بحرانی بسیار مهم وحیاتی به حساب می آید.

شایان ذکر است که،کمپانی های بزرگ دنیا معمولاً با استفاده از تیم های امنیت سایبری قوی و استخدام متخصصین با تجربه و کفایت، به مبارزه با حملات سایبری خرابکرانه می روند؛ اما گویا مایکروسافت از رویکرد متفاوتی برای مقابله با هکرهای روسی گروه «Fancy Bear» استفاده می کند.

براساس گزارشات و مستندات مشهود، غول تکنولوژی ساکن ردموند از طریق مراجع قانونی و با استفاده از وکلای مجرب، سرورهای گروه مذکور (که برای ارتباط با بدافزارهای نصب شده روی سیستم کاربران مورد استفاده قرار می گیرند) را تحت کنترل خود در می آورد.مایکروسافت کنترل سرورهای مورد استفاده هکرها را به دست می گیرد.

کمپانی مایکروسافت از وکلا برای مقابله با هکرهای روسی بهره میبرد

 

در ادامه باید به این مهم اشاره کرد که،روش کار بدین صورت است که در حالت عادی گروه Fancy Bear سرورهای مورد نیاز خود را از دیتاسنترهای مختلفی اجاره می کند، از طرفی مایکروسافت با شناسایی این سرورها و با حکم قضایی، نظارت و کنترل دامنه های مربوط به آنها را به دست می گیرد؛ حال اگر هکرهای روسی بخواهند از طریق سرورهای مذکور با کامپیوترهای آلوده به بدافزار ارتباط برقرار کنند، توسط مایکروسافت رصد  وشناسایی شده و از ادامه کار باز می ماند.

طبق اخبار و مستندات موجوده ، گروه هکری Fancy Bear مسئول برخی از حملات سایبری به ناتو، حزب دموکرات آمریکا در زمان انتخابات و همچنین پارلمان آلمان بوده که البته مایکروسافت موفق شده با استفاده از راهکار جدید، تا کنون کنترل بیش از ۷۰ سرور مربوط به آن را در اختیار بگیرد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.