کمپانی مایکروسافت از هوش مصنوعی برای مقابله با بدافزارها بهره میگیرد

کمپانی مایکروسافت از هوش مصنوعی برای مقابله با بدافزارها بهره میگیرد

پر واضح است که اینروز ها شما هم از کاربردهای مختلف هوش مصنوعی در حوزه های مختلف باخبر شده اید،واین مهم،روز به روز وسیع و وسیع تر می شود. بطور کلی؛هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

کاربردهای هوش مصنوعی چنان گسترده و فراگیر شده‌اند که بسیاری از این کاربردها دیگر با نام هوش مصنوعی شناخته نمی‌شوند و نام تخصصی خود را دارند. تأثیر هوش مصنوعی را اکنون می‌توان در همه جهات و نقاط زندگی مردم دید. شرکت مایکروسافت نیز در این راستا از هوش مصنوعی بهره برده،این کمپانی به‌روزرسانی بعدی ویندوز، هوش مصنوعی (AI) را در اختیار این سیستم‌عامل قرار می‌دهد تا بتواند با انواع بدافزار و حمله‌های سایبری، مقابله کند.

به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز که پاییز امسال منتشر می‌شود، سرویس‌ها و امکانات امنیتی فراوانی را به این سیستم‌عامل اضافه می‌کند. شرکت مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که سرویس ATP در ویندوز دیفندر (Windows Defender) به یک آنتی‌ویروس آنلاین مجهز می‌شود که از طریق سرویس‌های ابری مایکروسافت کار می‌کند و می‌تواند حملات سایبری را به‌سرعت شناسایی کند. البته این سرویس تنها در اختیار نسخه‌ی سازمانی (Enterprise) ویندوز ۱۰ خواهد بود.

 

کمپانی مایکروسافت از هوش مصنوعی برای مقابله با بدافزارها بهره میگیرد

در ادامه شایان ذکر است که،یکی از بارزترین ویژگی‌های این هوش مصنوعی، شناسایی لحظه‌ای و سریع انواع بدافزار در کامپیوتر است. بدافزار شناسایی‌شده به‌سرعت در سرورهای مایکروسافت قرنطینه می‌شود و اطلاعات مربوط به آن، در اختیار سایر کامپیوترهای متصل به این هوش مصنوعی قرار می‌گیرد. طبق گفته‌ی راب لفرتس (Rob Lefferts)، مدیر بخش ویندوز سازمانی مایکروسافت، ۹۶ درصد از حملات سایبری توسط بدافزارهای انجام می‌شود؛ بنابراین هوش مصنوعی می‌تواند نقش مهمی در کم کردن این حملات داشته باشد.

هم اکنو،ساعت‌ها طول می‌کشد تا هویت یک بدافزار شناسایی و به‌صورت یک به‌روزرسانی در اختیار کاربران قرار گیرد؛ ولی به کمک هوش مصنوعی، این وقفه از بین رفته و جلوی پخش شدن بدافزار در کامپیوترهای دیگر گرفته می‌شود.باوجوداینکه سرویس‌های جدید ATP تنها در اختیار کاربران نسخه‌ی سازمانی از ویندوز ۱۰ قرار می‌گیرد، ولی بر اساس گزارش سایت CNET، مایکروسافت این به‌روزرسانی را در آینده برای تمام نسخه‌های ویندوز ۱۰ منتشر خواهد کرد. به‌روزرسانی پاییزی ویندوز، در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر منتشر خواهد شد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.