به زودی دوربین های مداربسته در مسکو به فناوری تشخیص چهره تجهیز خواهند شد

به زودی دوربین های مداربسته در مسکو به فناوری تشخیص چهره تجهیز خواهند شد

همانطور که میدانید در عصری زندگی میکنیم که گستره علم و امنیت آن روزبه روز روبه افزایش است و این مسئله انکار ناپذیر است .در بیشتر کشورها از دوربین مداربسته جهت کنترل امنیت آن منطقه یا محل کار استفاده میشود با توجه به افزایش دزدی و جرائم مربوط به این مورد بسیاری از کشورها سعی در ارتقاء سطح امنیت خود دارند.واضح است که دوربین‌های مدار بسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند.

بیشتر باید اشاره کرد که مسکو نیز یکی از جوامع پیشرفته محسوب می شود.شهر مسکو به ۱۷۰ هزار دوربین مدار بسته امنیتی مجهز شده که از سال ۲۰۱۲ به این سو، میلیون ها ساعت ویدیو ضبط کرده اند. رسیدگی به این حجم از داده و شناسایی مجرمان با سابقه مسلماً کار بسیار دشواری است؛ از همین رو مقامات این کشور تصمیم گرفته اند که،دوربین های مداربسته را به فناوری تشخیص چهره مجهز کنند. با ادامه خبر با ما همراهی نمایید.

بد نیست به این مهم اشاره داشت ،که اقدام اخیر مقامات مسکو موجب بروز برخی نگرانی ها در زمینه حریم خصوصی شده چرا که در صورت هک شدن سیستم توسط خلافکاران، اطلاعاتی مانند محل زندگی و مقاصد روزمره بسیاری از شهروندان برملا خواهد شد.گفتنی است پایتخت روسیه به دلیل افزایش سه برابری هزینه های نگهداری سیستم، فعلاً تنها بخشی از دوربین ها را  به تکنولوژی تشخیص چهره مجهز خواهد کرد.

و اما بپردازیم به نحوه عملکرد این اقدام جدید؛مسکو برای این کار از فناوری شرکت روسی «Ntechlab» بهره خواهد برد که طبق نظر سازمان تجارت آمریکا و همچنین دانشگاه واشینگتن، از دقت بسیار بالایی برخوردار است.فناوری Ntechlab در نخستین تست خود به مدت دو ماه، ۶ مظنون را در دام قانون انداخت.

 

دوربین های مداربسته

شایان ذکر است که؛ شرکت مذکور سال گذشته اپلیکیشن «FindFace» را برای شناسایی چهره افراد در بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه «VKontakte» توسعه داده بود اما اکنون، فناوری Ntechlab برای تطبیق چهره های ثبت شده در دوربین های مداربسته سطح شهر با پایگاه داده اداره پلیس مورد استفاده قرار خواهد گرفت که طبق گزارش رسمی این اداره، در جریان یک تست دو ماهه موفق شد ۶ مظنون را در دام قانون بیاندازد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.