درباره ویروسی جدید که میلیون‌ها گوشی اندروید را آلوده کرده است

درباره ویروسی جدید که میلیون‌ها گوشی اندروید را آلوده کرده است

همانطور که میدانید،اَندروید (به انگلیسی: Android) یک سیستم‌عامل همراه است که گوگل برای تلفن‌های همراه و تبلت‌ها عرضه می‌کند و با همکاری ده‌ها شرکت بر روی دستگاه‌های مبتنی بر اندروید قرار می‌دهد. اندروید بر پایهٔ هسته لینوکس ساخته شده‌است و در بین سیستم‌عامل‌های همراه بیشترین استفاده را دارد.از طرف دیگر همانطور که از اخبار باخبر هستید بدافزارهای جدیدی پا به عرصه گذاشته و سعی در آلوده ساختن سیستم ها می کند.

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که سیستم عامل تلفن همراه شما اندروید محسوب می شود به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را از دست ندهید.با “پویا سیستم” همراه بمانید.طی جدید ترین خبر رسیده که حاکی از آنست ویروسی جدید میلیون‌ها گوشی اندروید را آلوده کرده است.به تازگی باخبر شدیم که ، بدافزار جدیدی به نام CopyCat، به نحوی گسترش یافته که نزدیک به ۱۴ میلیون دستگاه اندرویدی را آلوده کرده است. با توجه به اطلاعات فاش شده، ویروس CopyCat با استفاده غیر قانونی از دستگاه، درآمد تبلیغاتی به دست می‌آورد.

در ابتدا CopyCat به گوشی یا تبلت وارد می‌شود و پس از روت کردن دستگاه، کد مخرب جدیدی را به Zygote ارسال می‌کند. Zygote بدافزاری است که کنترل باز کردن برنامه‌ها را در سیستم‌عامل اندروید در اختیار می‌گیرد.همچنین شایان ذکر است کهCopyCat با به دست آوردن کنترل غیرقانونی Zygote، می‌تواند با نصب برنامه‌ها بدون اجازه کاربر، پول دریافت کند. این کار با تغییر شناسه صاحب دستگاه به شناسه‌ی ویروس انجام می‌شود.

درباره ویروسی جدید که میلیون‌ها گوشی اندروید را آلوده کرده است

 

در انتها مثل همیشه به کاربران توصیه‌ می‌شود که از نصب اپلیکیشن‌ در فروشگاه‌هایی غیر از گوگل خودداری کنند. در فروشگاه گوگل هم از نصب اپلیکیشن‌های ارائه‌شده توسط توسعه‌دهندگان نامعتبر خودداری نمایید.بد نیست به این مهم اشاره کنیم که،اگر شما صاحب گوشی اندروید یا دستگاه دیگری بر پایه اندروید هستید، بهتر است در اسرع وقت اندروید خود را برای بررسی ویروسی جدید اسکن کنید.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.