کمپانی تویوتا و همکاری با OpenChain تا چه حد دنیای متن باز تویوتا را دگرگون خواهد ساخت؟

کمپانی تویوتا و همکاری با OpenChain تا چه حد دنیای متن باز تویوتا را دگرگون خواهد ساخت؟

بی شک همه شما با شرکت پر آوازه تویوتا آشنایی دارید، ( Toyota Group) شرکت خوشه‌ای ژاپنی است، که مدیریت چندین شرکت را به مرکزیت شرکت خودروسازی تویوتا، در اختیار دارد. این شرکت‌ها در حوزه‌هایی چون خودروسازی و تولید قطعات خودرو، صنایع سنگین و ماشین‌آلات صنعتی، صنعت نساجی، تجارت وبازرگانی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی فعالیت می‌کنند.

از طرف دیگر باید اذعان کرد که،پروژه‌ی OpenChain یکی از مهم‌ترین مراکزی است که به دنبال توسعه‌ی فناوری بلاک‌چین (فناوری مربوط به مدیریت کیف پول‌های ارز‌های مجازی بیت‌کوین، اِتریوم و … بدون نیاز به شخص ثالث) به سایر حوزه‌های فناوری اطلاعات استتویوتا، مهم‌ترین شرکت خودرو ژاپنی، و اولین شرکتی در این حوزه است که همکاری خود را با یک پروژه‌ی متن‌باز با هدفِ به‌کارگیری محصولات متن‌باز در زیرساخت‌های خود آغاز کرده است.

طبق بیانات مدیر برنامه‌ی شرکت OpenChain، که می‌گوید: «تویوتا یک شرکت آینده‌نگر است. آن‌ها تاکنون موفق شده‌اند اولین تولید‌کننده‌ی عمومی خودروهای هیبریدی باشند و نقش‌ کلیدی در انتقال لینوکس به حوزه‌ی خودرو داشته‌ باشند». با اعلام عمومی در مورد همکاری این دو شرکت با یکدیگر انتظار می‌رود پروژه‌های Automotive Grade Linux با سرعت بیش‌تری توسعه پیدا کند.

این پروژه با ارائه‌ی روش‌هایی فرآیند عرضه‌ی گواهی‌نامه‌های متن‌باز را ساده‌تر و پایدارتر کرده است. این شرکت هم‌‌چنین دوره‌های آموزشی برای محصولات متن‌باز ارائه می‌دهد تا مهاجرت به آن‌ها برای شرکت‌های همکار خود ساده‌تر باشد.

 

پروژه همکاری OpenChain و کمپانی تویوتا

از طرفی تویوتا اعلام کرده در تلاش است تا فناوری‌‌های متن‌باز بیش‌تری را به خدمت بگیرد و ارتباط خود را با شرکت‌های فناوری اطلاعات افزایش دهد. شایان ذکر است که این همکاری به صورت دوطرفه انجام خواهد گرفت.پروژه‌ی OpenChain خدمات بسیار قابل توجهی با هدف مدیریت  بر پایه‌ی محصولات متن‌باز ارائه می‌دهد.

در انتها باید به این مهم اشاره کرد که،پروژه‌ی OpenChain از جمله پروژه‌هایی است که نگاهی هدفمند و رو به جلو دارد و به همین دلیل فناوری متن‌بازِ بلاک‌چین را نیز دست بررسی دارد و به زودی شاهد انتقال این فناوری به شرکت‌های همکار آن‌ها خواهیم بود.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.