انتخاب گذواژه مناسب تا چه حد در مقابل هکرهای امروزی موثر است؟

انتخاب گذواژه مناسب تا چه حد در مقابل هکرهای امروزی موثر است؟

بی شک واضح است که حضور در اینترنت و فضاهای مجازی خطرات زیادی بهمراه دارد چرا که هکرها در دنیای اطلاعات امروزی فعالیت خود را روز به روز بیشتر و بیشتر ادامه میدهند.اگر به یاد داشته باشید یا اینکه در اخبار مرتبط با امنیت خوانده باشید،میدانید که گزینه های مختلفی جهت حفظ امنیت در اینترنت وجود دارد که از مهمترین آنها انتخاب کلمه عبور بسیار قوی به عنوان پسورد می باشد.اما سوال مطرح شده این است که آین قضیه تا چه حد تایید شده و کاربردی می باشد؟با “پویا سیستم” همراه باشید.

در ادامه باید اشاره کنیم که بسیاری از افراد روش هایی مانند استفاده از حروف بزرگ و کوچک، ترکیب اعداد و حروف، کاراکترهای خاص و فاصله را نام خواهند برد که اکثر این روش ها براساس اسناد وگزارشات  دیگر کاربرد قبلی را ندارند.توصیه های قدیمی در مقابل روش های جدید نفوذ هکرها بی فایده هستند.

باید خاطر نشان کرد که،سند مورد بحث «NIST Special Publication 800-63. Appendix A» بوده و توسط مؤسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا در زمان ریاست «بیل بور» تنظیم شده. در این سند آمده است که افراد در سازمان ها علاوه بر استفاده از روش های مورد اشاره، باید هر ۹۰ روز یکبار نیز گذرواژه های مورد استفاده خود را تغییر دهند که به گفته آقای بور، چنین توصیه های در حال حاضر تأثیری در ایمنی بیشتر نداشته و در مقابل روش های جدید نفوذ هکرها بی فایده هستند.

 

انتخاب گذواژه مناسب در مقابل هکرهای امروزی

در ادامه شایان ذکر است که،بیل بور توضیح می دهد که استفاده از یک کاراکتر خاص مانند «#» در میان کلمه عبور یا تغییر مداوم پسورد در بازه های زمانی معین (که معمولاً با حذف یا جابه جایی یک کاراکتر انجام شده و عملاً تغییر چندانی در کل گذرواژه ایجاد نمی کند) در مقابل شیوه های جدید حملات سایبری بی تأثیر بوده و باید از روش های دیگری برای افزایش ایمنی اطلاعات استفاده کرد.

 

انتخاب گذواژه مناسب در مقابل هکرهای امروزی

 

در پایان گفتنیست که،به تازگی مؤسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا سند جدیدی تحت عنوان «NIST Special Publication 800-63B. Digital Identity Guidelines» را تنظیم نموده که برای تأمین امنیت حریم خصوصی و داده های افراد، روش هایی مانند احراز هویت چند فاکتوره و رمزنگاری ماشینی را پیشنهاد کرده که می توان گفت توصیه های جدید، بیشتر متوجه توسعه دهندگان و تولیدکنندگان محصول بوده و نقش کاربر را به تشخیص و انتخاب پلتفرم ایمن تر محدود می کنند.

 

منبع

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.