عدم ارسال داده های حاصل از یادگیری ماشینی موبایل پیکسل ۲ به سرورهای گوگل

عدم ارسال داده های حاصل از یادگیری ماشینی موبایل پیکسل ۲ به سرورهای گوگل

همانطور که میدانید گوگل هفته‌ی گذشته گوشی‌های جدید خانواده‌ی پیکسل خود را با نام‌ پیکسل ۲ رونمایی کرد که یکی از نقاط قوت گوشی‌‌های جدید گوگل، دوربین آن‌ها محسوب می‌شود؛ به‌طوری که وب‌سایت DxOMark با بررسی عملکرد دوربین پیکسل ۲، امتیاز فوق‌العاده‌ی ۹۸ را به‌ آن داده است.

دوربین اصلی پیکسل ۲ از سنسوری ۱۲.۲ مگاپیکسلی با فناوری Dual Pixel بهره می‌برد. اگرچه دوربین پیکسل ۲ دوگانه نیست؛ اما گوگل مدعی است که این گوشی به مدد فناوری Dual Pixel و هوش مصنوعی، توانایی ثبت تصاویر پرتره با افکت بوکه را نیز دارد.در ادامه خبر قصد داریم که علاوه بر ویژگی های ممتاز سخت افزار آن ،به رویکردهای نرم افزاری آن نیز اشاره نماییم که در جایگاه خود منحصر بفرد به نظر می آید.

شایان ذکر است که؛زمانی که «ساندار پیچای» مدیر عامل گوگل مراسم را آغاز کرد، ابتدا راجع به تلاش های شرکت در زمینه یادگیری ماشینی صحبت نمود که برونداد عملکرد آن را می توان در موبایل های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ اکس ال مشاهده کرد.میکروفن های پیکسل های جدید همواره فعال هستند.

 

Pixel 2

به عنوان مثال این دو تلفن هوشمند به قابلیتی تحت عنوان «Now Playing» مجهز هستند که همانند نمایشگر همیشه روشن، میکروفن های دستگاه را همواره فعال نگه می دارد و با اتکا به یادگیری ماشینی و بدون نیاز به اتصال سرور، نام موزیک در حال پخش در محیط را روی نمایشگر AOD نشان می دهد.

در انتهای خبر باید اذعان کرد که؛کمپانی گوگل با اعلام این مسئله، به کاربران اطمینان خاطر داده که هیچیک از اطلاعات تولید شده توسط قابلیت مورد اشاره، به سرورهای گوگل ارسال نمی شوند و این شرکت نسبت به حریم خصوصی مشتریان خود بسیار محتاطانه عمل خواهد کرد.شایان توجه است که؛ بر اساس ادعای گوگل، قابلیت Now Playing امکان تشخیص ده ها هزار موزیک مختلف را تنها با استفاده از یادگیری ماشینی و دیتابیس تلفن همراه دارد که احتمالاً این عدد در آینده افزایش خواهد یافت.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.