پوتین به شرکت های داخلی روسیه درباره عدم استفاده از نرم افزارهای خارجی هشدار داد

پوتین به شرکت های داخلی روسیه درباره عدم استفاده از نرم افزارهای خارجی هشدار داد

اگر در جریان اختلافات و تنش های اخیر که بین دو کشور روسیه وآمریکا اتفاق افتاده ،باشید ؛در این تنش که بر سر امنیت مجازی صورت گرفت ناشی از آن شد که دولت روسیه به اقدام جدیدی دست بزند. با ادامه خبر با “پویا سیستم” همراه باشید.به تازگی “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه از شرکت های فناوری محور در روسیه درخواست کرده که از نرم افزار های بومی استفاده کنند؛ در غیر این صورت، ممکن است امکان فروش محصولات خود به دولت یا همکاری با آن را از دست بدهند.

همانطور که در بالا عنوان شد به دلیل این تنش ها ،در یکی از این موارد در نهایت شرکت امنیتی روسی کسپرسکی مجبور شد سورس کد نرم افزارهای خود را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد.شایان ذکر است که پوتین اعلام کرده که از نظر امنیت ملی روسیه، برخی از اطلاعات برای دولت مهم است و در بسیاری از موارد اگر در حجم بالا نرم افزار یا تجهیزات سخت افزاری خارجی خریداری شود، آنگاه ممکن است امنیت این کشور به خطر بیفتد.

 

عدم استفاده از نرم افزارهای خارجی

و در ادامه همچنین به سادگی  وراحتی با فشار دادن یک دکمه از سوی خارجی ها، تمامی اطلاعاتمان از دست رفته یا در معرض خطر قرار بگیرد،واین یعنی یک فاجععه برای این دولت.در کنار این تصمیم، رئیس جمهور روسیه کودکان این کشور را ترغیب نموده که سطح دانش و مهارت خود در زمینه فناوری های روز از جمله هوش مصنوعی را افزایش و ارتقا دهند. او همچنین افزوده: «آنهایی که در مسابقه هوش مصنوعی برنده شوند، قوانین جهان را تعیین خواهند کرد».

در پایان باید اذعان کرد که؛در حال حاضر کشوری مانند چین در حوزه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری به خودکفایی رسیده و اپلیکیشن اختصاصی خود به نام وی چت را برای قطع وابستگی اش به کشورهای دیگر توسعه داده؛ در ادامه اگر روسیه نیز در زمینه فناوری های مرتبط به خودکفایی برسد، می تواند در موقعیتی مشابه با چین قرار بگیرد و وابستگی خود به غرب را هر چه بیشتر کمتر کند..

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.