سرورهای LG Electronics جدیدترین قربانی باج افزارها شده اند

حلمه باج افزار به سرورهای LG Electronics

سرورهای LG Electronics جدیدترین قربانی باج افزارها شده اند

همانطور که مستحضرید و تاکنون اطلاعاتی درباره باج افزارها و اهداف آنها کسب نموده اید،طیف گسترده حملات باج افزارها در حوزه های کسب وکار،تجارت،ارگان های مهم دولتی و.. بشمار می آید.در حال حاضر،سرورهای کمپانی بزرگ LG Electronics جدیدترین قربانی باج افزارها شده اند. در مطالب پیشین به مفهوم”باج افزار” اشاره کردیم.باج افزار کد مخربی است که با نفوذ به رایانه کاربران و قفل کردن فایل های مهم آنها، در ازای بازگردانی آن فایل ها درخواست مبلغی پول می نماید.

از سوی دیگر کمتر کسی است که نام پرآوازه کمپانی “ال جی” را نشنیده باشد.ال‌جی الکترونیکس، (به انگلیسی: LG Electronics) شرکت الکترونیکی کره‌ای و چندملیتی است، که بعنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه الکترونیک و فناوری اطلاعات شناخته می‌شود.

شایان ذکر است که،ریشه‌های تأسیس این شرکت به سال ۱۹۵۸ و راه‌اندازی شرکت گلداستار بازمی‌گردد. ال‌جی الکترونیکس هم‌اکنون از شرکت‌های تابعه کمپانی ال‌جی گروپ می‌باشد و در عمل بخش صنایع الکترونیکی این گروه کره‌ای به‌شمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول قرار دارد.

حلمه باج افزار به سرورهای LG Electronics

 

در ادامه باید عنوان کرد،حمله مذکور اولین بار زمانی کشف شد که مهندسان این شرکت دریافتند دسترسی به سرویس خود تعمیری kiosks از اوایل هفته جاری مسدود شده است. ال جی اعلام کرده که به سرعت توانسته مانع از قفل شدن فایل های حساس در سرورهایش شود. بنابراین می توان گفت که این حمله به اهداف اصلی خود نرسیده است.

همچنین،محققین موسسه امنیتی KISA در آمریکا دریافته اند که کدهای مخربی که به سرورهای LG Electronics نفوذ کرده اند مشابهت بالایی با کد منبع باج افزار WannaCry دارند. باج افزار مذکور مدتی قبل و تنها در عرض ۲۴ ساعت هزاران هزار رایانه را در ۱۵۰ کشور دنیا آلوده ساخته بود.گرچه ارائه به روز رسانی های امنیتی به خصوص برای سیستم های مبتنی بر ویندوز توانست تا حدود زیادی از تهدید باج افزار WannaCry بکاهد.

اما حمله اخیر به سرورهای شرکت ال جی الکترونیکس نشان می دهد که هنوز مشتقاتی از کدهای خطرناک این ویروس در حال فعالیت هستند.این حقیقت می تواند نگرانی هایی را در خصوص بازگشت بحران WannaCry در ابعادی وسیع تر به وجود بیاورد.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *