نکات امنیتی که باید هنگام خریدهای آنلاین رعایت کنید

نکات امنیتی که باید هنگام خریدهای آنلاین رعایت کنید

اینروزها با توجه به در دسترس بودن اینترنت وامکانات جانبی آن نظیر کامپیوتر ،پرینتر و..بسیاری افراد به ویژه شاغلین بیشتر تمایل به خرید های آنلاین دارند تا بدین طریق بتوانند هم در زمان خود صرفه جویی کرده وهم بتوانند انتخابات بهتر وبیشتری داشته باشند،با توجه به این گزینه مهم،هکرها نیز حضور خود را در فضاهای مجازی بیشتر وبیشتر کرده اند .می دانیم که ،خرید کردن به صورت آنلاین بسیار راحت است، اینکه تنها با چند کلیک ساده می‌توانید محصول یا محصولات بیشتر را با قیمت مناسب‌تر بدون هیچ زحمتی در منزل خود تحویل بگیرید.

اما باید توجه داشته باشید که،در فضایی که کاربر و انتقال وجه وجود دارد، هکرهای مخرب و پرسه‌زن هم برای ضربه زدن به حساب‌ها وجود خواهند داشت و یکی از تاکتیک‌های مورد علاقه هکرهای مخرب راه‌اندازی وب‌سایت‌های خرید جعلی است.ابتدا از همه اطمینان حاصل کنید که شما در حال خرید از یک آدرس اینترنتی واقعی هستید و به سایت‌های خرید امن که از اطلاعات شما محافظت کنند، دسترسی داشته باشید.برای خرید از یک وب‌سایت، مطمئن شوید که با SSL رمزگذاری شده است و این را بدانید که هر وب‌سایت باhttps:// شروع می‌شود و یک نماد قفل سبزرنگ در کنار آن وجود دارد.از اتصالات امن برای خرید آنلاین استفاده کنید تا ایمن بمانید و دستگاه وای‌فای خود را در مکان مناسب و رمزگذاری با استفاده از WPA2 که یکی از بهترین و امن‌ترین روش‌های رمزگذاری است قرار دهید.باید به این مهم اشاره کرد که،سیستم عامل خود را با استفاده از مرورگر و آنتی‌ویروس به‌روزرسانی کنید.

 

نکات امنیتی که باید هنگام خریدهای آنلاین رعایت کنید

مستحضرید که،حساب بانکی شما بسیار مهم و حیاتی هستند،یعنی به صورت دوره‌ای حساب بانکی خود را بررسی و چک کرده تا از هرگونه فعالیت مشکوک با خبر شوید. از استفاده کلمه عبور یکسان برای حساب‌های خود جدا بپرهیزید. این به خودی خود یک خطر امنیتی بزرگ محسوب می‌شود.حتما یک نسخه از تراکنش خریدهایی که از فروشگاه به صورت آنلاین انجام داده‌اید را حفظ کنید که در صورت بروز مشکل توسط آن اقدام و پیگیری کنید. از پرداخت به صورت کارت به کارت در فروشگاه‌های آنلاین جدا خودداری نمایید.

 

نکات امنیتی که باید هنگام خریدهای آنلاین رعایت کنید

باید به این مطلب مهم نیز اشاره کرد که،همچنین از نگهداری رسید بانکی و اطلاعات بانکی در کنار کارت بانک جدا بپرهیزید. از ذخیره اطلاعات بانکی روی گوشی‌های خود هنگام خرید از فروشگاه‌های آنلاین بپرهیزید چون هکرها با آلوده کردن گوشی با نرم‌افزارهای مخرب می‌توانند به راحتی به اطلاعات حساب‌ها، شماره تلفن‌ها، یادداشت‌ها، عکس‌ها دسترسی داشته باشند. از فروشگاه‌هایی خرید کنید که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند. حتما از صفحه کلیدهای مجازی استفاده کنید.

مبالغ را از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید. این ابزارها از بهترین و اثرگذارترین روش‌ها برای محافظت و حمایت از استفاده‌کننده است. ارسال پول از طریق سیستم مخابراتی می‌تواند ریسک داشته باشد. همانند ارسال وجه نقد، اگر یک بار ارسال شود، دیگر ارسال شده است. شما نمی‌توانید آن را برگردانید. خرید در اینترنت و استفاده از ابزارهای شبه‌ نقد مانند چک شخصی می‌تواند ریسک داشته باشد. تنها زمانی از این ابزارها استفاده کنید که شخصی که با او معامله می‌کنید را می‌شناسید.همچنین در انتها باید به چند نکته خلاصه دیگر اشاره داشته باشیم به کاربران هنگام خرید آنلاین ، از جمله اینکه: هرگز شماره کارت اعتباری خود را معرض دید دیگران قرار ندهید.از نگه داشتن انواع اطلاعات حساب‌های بانکی از قبیل رمزکارت و شماره حساب در حافظه گوشی‌ها و کول دیسک‌ها و pcها جدا خودداری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.