کشور سنگاپور رتبه نخست در زمینه انجام حملات سایبری دارد

کشور سنگاپور رتبه نخست در زمینه انجام حملات سایبری دارد

اگر در جریان آخرین اخبار مرتبط با حملات سایبری و امنیت بوده باشید،بی شک میدانید که در دنیان فناوری اطلاعات امروز این امر بسیار گسترش یافته و در کشورهای مختلف اتفاق می افتند.همانطور که میدانید،حملات سایبری یا همان  Cyberwarfare یا cyber War ، به نوعی از نبرد اطلاق می‌گردد که طرفین جنگ در آن از رایانه و شبکه‌های رایانه‌ای (به خصوص شبکه اینترنت) به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی جاری می‌سازند.

طبق آخرین گزارشات واخبار رسیده حاکی از آنند که؛شرکت نرم افزاری «Check point» که تعداد حملات سایبری در سطح دنیا را بررسی می کند، گزارش کرده که سنگاپور در زمینه تعداد حملات سایبری انجام شده، از روسیه، چین و آمریکا نیز سبقت گرفته و در صدر دنیا قرار گرفته است.واضح است که،جنگ اطلاعاتی با انقلاب اطلاعات ظهور پیدا کرده‌است. این انقلاب به دلیل دامنه وسیع و تأثیرات گسترده آن می‌تواند سبک نوینی از جنگ را ارائه بدهد.

 

حملات سایبری

همچنین در ادامه شایان ذکر است که؛بر اساس گفته های سخنگوی شرکت چک پوینت، این مسئله با توجه به وسعت بسیار کم این کشور جنوب شرق آسیا و نیز میزان اطلاعات تبادل شده آن با سایر کشورها، عجیب به نظر می رسد. البته نباید فراموش کرد که سنگاپور به عنوان یکی از هاب های اقتصادی آسیا، از حجم تبادل داده بالایی برخوردار است.

حال براساس این حملات سایبری دولت اقدامات امنیتی جدیدی را انجام داده؛لازم به ذکر است که به منظور محافظت از نیروهای مسلح در مقابل حملات سایبری، در فروردین ماه سال جاری، این کشور «سازمان دفاع سایبری» خود را تأسیس کرد.د انتهای خبر باید اذعان کنیم که این اطلاعات توسط سرویس های ویروس یابی آنلاین و نیز گزارشات نرم افزار های امنیتی به دست آمده است.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.