رونمایی از فناوری وای فای جدید در کره جنوبی

رونمایی از فناوری وای فای جدید در کره جنوبی

آنچه که به نظر می رسد اینترنت و شبکه یکی از اجزاء جدا ناپذیر جهان سوم به حساب می آیند چرا که بیشتر افراد ،اغلب کارهای خود را توسط اینترنت انجام می دهند.واضح است که بسیاری از اتصالات به شبکه به صورت بی سیم انجام می گیرد که همان “وای فای” نام گرفته است.آنچه که به نظر می رسد اینترنت وشبکه یکی از اجزاء جدا ناپذیر جهان سوم به حساب می آیند چرا که بیشتر افراد ،اغلب کارهای خود را توسط اینترنت انجام می دهند.

واضح است که بسیاری از اتصالات به شبکه به صورت بی سیم انجام می گیرد که همان “وای فای” نام گرفته است.وای-فای Wi-Fi، نامی تجاری است که توسط «اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance)» ثبت شده و علامتی است که این اتحادیه به محصولاتی که مورد تأیید این اتحادیه جهت کار در شبکه محلی بی‌سیم تحت استاندارد IEEE۸۰۲٫۱۱ می‌باشد، اعطا می‌کند.

با فناوری اتحادیه «Wi-Fi» ارتباطی با قدرتی بیشتر از بلوتوث ایجاد می‌شود. ارتباط وای-فای بیشتر بر پایه ارتباط شبکه اینترنت به صورت بی‌سیم تأکید می‌کند و همین امر باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده‌است با استفاده از این تکنولوژی به راحتی در مسافرت، هواپیما یا هتل می‌توان از طریق رایانهٔ همراه به اینترنت متصل شد.

 

فناوری وای فای

شایان ذکر است که؛ حالا شبکه وای-فای جدیدی توسط اپراتور مخابراتی معروف SK Telecom کره جنوبی، معرفی شده که قصد دارد توجه ها را مجدداً به سوی این فناوری شبکه بی سیم معطوف کند.این شرکت کره ای، به تازگی در مقر تحقیق و توسعه خود در سئول، فناوری وای فای با سرعت ۴٫۸ گیگابیت در ثانیه را به نمایش گذاشته است که از استاندارد ۸۰۲٫۱۱X بهره می برد و پهنای باندی ۴ برابر ۸۰۲٫۱۱n را فراهم می آورد.

بد نیست اشاره کنیم که؛ اولین بار در سال ۲۰۱۴، توسعه این فناوری مطرح شد و حالا قرار است تا انتهای سال جاری میلادی، به منظور استفاده در سطح سازمانی ارائه شود و در نهایت در اوایل سال ۲۰۱۸ نیز برای استفاده کاربران عادی، در تجهیزات مرتبط با شبکه از جمله اسمارت فون ها، به بازار عرضه گردد.

طبق اظهارات مقامات SK Telecom، تجهیزات بهره مند از استاندارد ۸۰۲٫۱۱X می توانند در محیط های با تعداد کاربران بالا نسبت به دستگاه های دارای استانداردهای پیشین، به صورت بهینه تر، کار کنند. لازم به ذکر است که فناوری مذکور، دقیقاً مشابه با استاندارد ۸۰۲٫۱۱n با فرکانس های ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز سازگار است.این استاندارد همچنین از فناوری های زیر نیز پشتیبانی می کند:

• «OFDMA» که امکان تخصیص زیر حامل های هر کانال به هر کاربر، به منظور استفاده بهینه تر تعداد بالای کاربران را فراهم می کند.

• «multi-user MIMO» که قابلیت دسترسی چندگانه برای کاربران در یک منبع فرکانس – زمان را فراهم می کند.

• «Dynamic Sensitivity Control» یا «کنترل حساسیت پویا»، به منظور بهبود کارکرد تجهیزات در محیط های بسیار پر جمعیت از جمله استادیوم ها

 

منبع

نظرات بسته شده است.