به فروش رساندن شماره تلفن و ایمیل ۶ میلیون اکانت اینستاگرام توسط هکرها

به فروش رساندن شماره تلفن و ایمیل ۶ میلیون اکانت اینستاگرام توسط هکرها

همانطور که طی آخرین اخبار مستحضرید،به تازگی شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد که هکرها از طریق یک نفوذپذیری موفق شدند به شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران شناخته شده که اکانتشان مورد تایید قرار گرفته دسترسی پیدا کنند.آنچه که شایان توجه است،اینست که باگ مورد نظر در API اینستاگرام یافت شده و مشخص نیست که چه اشخاصی از این طریق صدمه دیده اند ولی چند روز پیش بود که اکانت اینستاگرام سلنا گومز، خواننده مشهور آمریکایی هک شد.

گومز بیشترین تعداد دنبال کنندگان را در اینستاگرام دارد. سلنا گومز ۱۲۵ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام خود دارد و روز دوشنبه اکانت او به دست هکرها افتاد. در نتیجه این اتفاق، آن ها عکس نامناسبی از جاستین بیبر را در اکانت سلنا گومز منتشر کردند.ولی گویا این حفره امنیتی در حال حاضر پایانی به خود ندارد وهکرها از سوی دیگر فعالیت خود را ادامه دار نموده اند،با ادامه خبر با ما همراهی کنید.

آنچه که طی اخبار و گزارشات رسیده منتشر شده حاکی از آنست که؛ گروه هکری که حملات مورد بحث را انجام داده، با راه اندازی پایگاه داده ای تحت عنوان «Doxagram» اطلاعات کاربران (که علاوه بر حساب های تأیید شده، از حساب های معمولی نیز هستند) را به قیمت ۱۰ دلار به ازای هر مورد، به فروش گذاشته است.

 

به فروش رساندن شماره تلفن و ایمیل 6 میلیون اکانت اینستاگرام توسط هکرها

جالب است بدانید که طبق ادعای هکرها، اطلاعات ۶ میلیون کاربر به سرقت رفته که با انتشار لیستی از ۱۰۰۰ مورد حساب هک شده، مشخص شد که ۵۰ اکانت اول در فهرست پربازدیدترین صفحات اینستاگرام نیز در میان موارد مورد حمله قرار دارند.شماره تلفن و ایمیل افراد مشهوری مانند دیوید بکهام در دارک وب به فروش گذاشته شده است.

گفتنی است بر اساس اظهارات «مایک کریگر» مدیر فنی ارشد اینستاگرام، هنوز مشخص نیست اکانت های تأیید نشده مورد حمله، مربوط به کدام کاربران هستند اما این شبکه اجتماعی با نهادهای قانونی وارد همکاری شده تا از فروش اطلاعات کاربران جلوگیری کند.

البته لازم به ذکر است که از صبح روز جمعه، پایگاه Doxagram از دسترس خارج شده و مشخص نیست چه زمانی دوباره فعال می شود. به گزارش شرکت امنیت سایبری «RepKnight»، اطلاعات تلفن و ایمیل چندین تن از افراد مشهور مانند «لئوناردو دی کاپریو»، «رونالدینیو» و «دیوید بکهام» در فضای دارک وب قرار داشته است.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.