دیوار و شیپور جزء بیشترین کلاهبرداران اینترنتی در ایران بحساب می آیند

دیوار و شیپور جزء بیشترین کلاهبرداران اینترنتی در ایران بحساب می آیند

بی شک شما با اپلیکشن های دیوار و شیپور آشنایی دارید و شاید برای برخی از نیازهای خود به آن مراجعه نمایید، این اپلیکشن ها که بسیار هم پرطرفدار بحساب می آیند ،اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که طبق آخرین اخبار و گزارشات باید اذعان کرد که ،بیشترین تعداد کلاهبرداری در فضای مجازی، مربوط به معاملات انجام‌شده در سایت‌های دیوار و شیپور است.

براساس اعلام معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، بیشترین آمار کلاهبرداری اینترنتی در ایران در دو سایت خرید و فروش آنلاین دیوار و شیپور رخ می‌دهد. اکبری با اشاره به اینکه ۱۲ درصد از جرائم کل کشور مربوط به جعل و کلاهبرداری است، گفت:”ما در مثلثی قرار گرفته‌ایم که یک ضلع آن کلاهبردار، یک ضلع مالباخته و ضلع دیگر کالای مورد کلاهبرداری است.”

 

دیوار و شیپور جزء بیشترین کلاهبرداران اینترنتی در ایران بحساب می آیند

همچنین شایان ذکر است که،به گفته‌ی اکبری، با رشد فضای مجازی در ایران برخی شرکت‌ها اقدام به فروش خدمات و کالا در اینترنت کرده‌اند، وی معتقد است اگرچه این کار باعث سهولت شهروندان می‌شود ولی خلأهایی از سوی فروشنده و خریدار وجود دارد که باعث می‌شود فروشنده مالش و خریدار پولش را از دست بدهد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با تأکید بر اینکه شیپور و دیوار کلاهبردار نیستند، گفت:”می‌دانیم که این دو سایت کلاهبردار نیستند؛ ولی افراد سودجو و شیاد از فضای آن‌ها برای رسیدن به مقاصد شوم خود استفاده می‌کنند.”اکبری در توضیح این مدل از کلاهبرداری، از قرار دادن تصاویر خودروها و موتورهای سرقتی در سایت شیپور و دیوار و ترغیب خریدار با قیمت پایین‌تر صحبت کرد.به گفته‌ی وی در برخی موارد نیز دیده شده است که از مشتری بیعانه‌ دریافت شده ؛ اما پس از دریافت مبلغ، فروشنده تلفن خود را خاموش کرده است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]
2 نظرات
  1. محسن می گوید

    با سلام
    شما را قسم به جان کسی که میپرستید سایت دیوار را فیلتر کنید…بزرگترین محل امن برای شیادان و کلاهبرداران اینترنتی. متاسفانه ضعف سبستم قضایی و پلیس فتا باعث ضرر و زیانهای مالی به کاربران میشود و کسب جوابگو نیست و در آخر عطایش به لقایش بخشیده میشود و مردم قید پولشان را میرنند.

  2. محسن می گوید

    مدیریت و همچنین مسئولان این سایت بدلایل مافیایی بعنوان کارآفرین برتر شناخته میشوند و کسی از آنها نمیپرسد مسئولیت شما در قبال زیان مردمی که بواسطه شهرت شما متضرر میشوند چیست. امیدوارم هرچه زودتر مدیر این سایت دستگیر و محاکمه و ملزم به پرداخت میلیاردها تومان خسارت به مالباختگان شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.