شکسته شدن قفل تشخیص چهره آیفون ۱۰ توسط یک چاپگر ۳ بعدی

شکسته شدن قفل تشخیص چهره آیفون ۱۰ توسط یک چاپگر ۳ بعدی

اگر پیگیر آخرین اخبار مرتبط با کمپانی اپل بوده باشید،واضح است که از زمان رونمایی آخرین پرچمدار کمپانی اپل،قابلیت تشخیص چهره بسیار جنجال برانگیز شده ،چنانچه،بسیاری از کارشناسان حوزه امنیت در اینباره نظرات مختلف خود را بیان نموده اند .همانطور که می دانید،اپل مدعی است که قفل تشخیص چهره آیفون X امن‌ترین سیستم تشخیص هویت بیومتریک است که تا به حال برای گوشی‌های هوشمند ساخته شده است. این شرکت ادعا می‌کند که در شرایط عادی ضریب اشتباه این مکانیزم یک در میلیون است. ولی اگر تعدادی از نوابغ امنیتی را با مقداری زمان وارد این بحث کنیم، موضوع کمی پیچیده‌ می‌شود.

براساس آخرین اخبار و گزارشات رسیده از یک شرکت ویتنامی،شرکت نامبرده موفق شده است فیس آی‌دی آیفون ۱۰ را فریب دهد.یک شرکت امنیتی در ویتنام اعلام کرده است که قفل چهره‌ی آیفون ۱۰ را با استفاده از یک ماسک سیلیکونی، قاب چاپی سه‌بعدی و تصاویر دو بعدی چشم‌ها و دهان، شکسته است. این فرآیند ساده نیست، ولی نشان می‌دهد آیفون ۱۰ از لحاظ فنی شکست خورده است.در ادامه توضیحات مرتبط آورده شده است.

 

شکسته شدن قفل تشخیص چهره آیفون 10

شایاین ذکر است که؛این سیستم کار خود را با یک فریم چاپی سه‌بعدی که توپوگرافی زمینه‌ی چهره را می‌کشد شروع می‌کند. بزرگترین نوآوری Face ID اسکن سه‌بعدی چهره‌ی کاربر است که آن را از سایر سیستم‌های تشخیص چهره که از تصویر دوبعدی استفاده می‌کنند مجزا می‌کند. پژوهشگران لایه‌ی سیلیکون مشابه پوست، مناطق “پردازش ویژه” در امتداد پیشانی و تصاویر دوبعدی از دهان و چشمان سوژه را به فریم سه‌بعدی اضافه کردند.

همچنان گفتنی است که؛از آنجا که این روش به تجهیزات و پژوهش نیاز دارد، خطری برای کاربراد عادی محسوب نمی‌شود؛ اما برای نیروهای پلیس کاربردی خواهد بود. به عنوان مثال، اگر نیروهای پلیس مجوزهای بازرسی ویژه‌ای داشته باشند، می‌توانند چهره‌ی مظنون را به صورت مخفیانه اسکن کنند، ماسک آن را بسازند و سپس او را به صورت ناگهانی دستگیر کنند. کاربران می‌توانند با پنج بار فشردن دکمه‌ی قفل، سیستم تشخیص چهره را غیر فعال کنند. اما به صورت فرضی، می‌توان آیفون ۱۰ مظنون را دزدید و پیش از غیرفعال شدن فیس آی‌دی، قفل آن را با ماسک سیلیکونی گشود.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.