دولت انگلیس کارشناسان سایبری را جهت بررسی وب تاریک به کار گرفته است

دولت انگلیس کارشناسان سایبری را جهت بررسی وب تاریک به کار گرفته است

شما تاچه حد با مفهموم “وب تاریک” آشنایی دارید؟دارک وب (به انگلیسی: Dark Web) یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسایی افراد در آن دشوار یا غیرممکن است. در این شبکه اطلاعات جامعی نهفته شده که افراد ناشناس آن‌ها را مدیریت می‌کنند، فروشندگان مواد مخدر، هکرها، تروریست‌ها و افراد سودجو غالباً این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند. دارک وب بخش کوچکی از وب پنهان است.

دارک وب سایت‌هایی است که برای عموم قابل مشاهده است اما توسط آی‌پی‌های مخفی سرور اجرا می‌شوند. در این شبکه تمامی اطلاعات به صورت آنلاین و با پسوردهایی محافظت شده‌اند. برای دسترسی به اطلاعات آن باید از چندین پِی‌وال‌ها گذشته و از نرم‌افزارهای به خصوص استفاده کرد.بسیاری از این وب‌سایت‌ها از موتورهای جستجو بهره نمی‌گیرند، از این‌رو جستجو در جستجوگرها برای پیدا کردن آنها تقریباً با شکست مواجه می‌شود. اغلب این وب‌سایت‌ها که آنها را برای مخفی سازی هویتشان از ابزار رمزگذاری تور بهره می‌گیرند و پسوند .

در همین راستا دولت انگلیس اقدام به بکارگیری کارشناس امنیتی جهت بررسی وب تاریک گرفته است،با ادامه خبر با ما همراهی کنید..آژانس ملی مبارزه با جرائم انگلیس کارشناسان سایبری و تحلیل‌گران وب تاریک جدیدی استخدام کرد تا کلاه‌برداران درگیر با فعالیت‌های غیرقانونی را ردگیری کنند و بازار مواد مخدر و وب تاریک را از بین ببرند.یک پست منتشر شده توسط DeepDotWeb گزارش داد: «در حقیقت انگلیس پس از نروژ و فنلاند در رتبه سوم از نظر میزان استفاده مصرف‌کنندگان مواد غیرقانونی از وب تاریک قرار دارد.»شایان ذکر است که،بازارهای وب تاریک همچنان به جذب مصرف‌‌کنندگان مواد مخدر ادامه می‌دهند، این پدیده به ویژه در انگلیس بسیار آزاردهنده است.

دولت انگلیس کارشناسان سایبری را جهت بررسی وب تاریک به کار گرفته است

کارشناسان امنیتی سایبری و تحلیل‌گران وب تاریک می‌توانند به آژانس ملی مبارزه با جرائم انگلیس کمک کنند تا فعالیتهای غیرقانونی مربوط به مواد مخدر، توزیع سلاح و پولشویی را متوقف سازند. همچنین می‌توانند از اجرای قانون در تحقیقات قاچاق انسان و سوء‌استفاده جنسی از کودکان حمایت کنند.

یکی دیگر از جنبه های مهم برای آژانس ملی مبارزه با جرائم، همکاری با دیگر سازمان‌های اجرای قانون و به اشتراک‌گذاری اطلاعات است. به تازگی، قوه مجریه‌ی آمریکا با موفقیت برخی از بزرگ‌ترین بازارهای سیاه در جهان مانند AlphaBay و Hansa تعطیل کرد. دولت انگلیس و سازمان‌های اجرای قانون آن قصد دارند همکاری خود را با همتایان خود در سراسر جهان تقویت کنند. خبر رسمی آژانس ملی مبارزه با جرائم انگلیس اعلام کرد: «ما با دیگر سازمان‌های اجرای قانون، دولت و بخش‌های خصوصی و داوطلب همکاری می‌کنیم.» فعالیت‌های انجام شده توسط آژانس ملی مبارزه با جرائم انگلیس با موفقیت به ۱۷۶۳ دستگیری در داخل کشور و ۱۳۰۰ دستگیری در خارج از کشور منجر شد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.