روند افزایش صعودی رایانامه‌های حاوی پیوند مخرب

روند افزایش صعودی رایانامه‌های حاوی پیوند مخرب

پر واضح است که اگر کمی به اخبارهای حوزه امنیت دقت کرده باشید،بی شک پی برده ایدکه یک حقیقت تلخ است، باج‌افزارها تاکنون رایج‌ترین تهدید بوده‌اند و طبق گزارشات و آمارهای پژوهشگران امنیتی حاکی از آن دارند که؛ گزارش ۳ ماهه‌ی  درمورد تهدیدها، نتیجه‌ی تجزیه و تحلیل روزانه‌ی بیش از ۱ میلیارد رایانامه، صدها میلیون پست در رسانه‌های اجتماعی و بیش از ۱۵۰ میلیون نمونه بدافزار می‌باشد.

همچنین باید اذعان کرد که؛ در مقایسه با ۳ ماه گذشته، حجم رایانامه‌های مخرب مسدود شده در سه ماهه‌ی سوم، ۸۵ درصد افزایش پیدا کرده.باید به این مهم اشاره کنیم که؛انگلر فیشینگ یک شیوه‌ی نسبتا جدید است که برای اولین بار در سال گذشته ظاهر شد. در این روش، مجرمان سایبری حساب‌های جعلی توئیتر را به‌عنوان حساب‌های پشتیبان مشتری ثبت می‌کنند. آن‌ها بر روی حساب‌های پشتیبانی واقعی برای مشتریان، نظارت داشته و سپس به این مشتریان، پیام‌های حاوی پیوندهای مخرب ارسال می‌‌کنند.

گفتنی است که؛ بررسی های جدید ترنشانگر آنند که؛ نشان داد که در ۳ ماه گذشته، حجم رایانامه‌های حاوی URL مخرب، برخلاف پیوست‌ها، افزایش قابل توجهی داشته است. این افزایش ۶۰۰ درصدی از سه ماهه‌ی دوم و افزایش متناوب ۲۲۰۰ درصدی از سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ میلادی، بوده استبه گفته‌ی  محققان، این نتایج بیانگر بالاترین مقدار رایانامه‌های حاوی URL مخرب در بیش از ۲ سال گذشته می‌باشند.باج‌افزارها، همچنان به‌عنوان گروه شماره‌ی ۱ تهدیدها باقی مانده و نزدیک به دو سوم (۶۴ درصد) از کل رایانامه‌ها را تشکیل می‌دهند. باج‌افزار Locky به‌تنهایی نزدیک به ۵۵ درصد از حجم کل پیام‌ها و بیش از ۸۶ درصد از تمامی باج‌افزارها را شامل می‌شود.

 

رایانامه‌های حاوی پیوند مخرب

تروجان‌های بانکی با سهم ۲۴ درصد، در گروه بعدی قرار دارند. یک آسیب با نام « The Trick»، علت ۷۰ درصد از تمامی رویدادها بوده و Dridex را نیز تحت تاثیر قرار داده است. رایانامه‌های کلاه‌برداری در هر سازمان هدف، ۱۲ درصد نسبت به ۳ ماه گذشته و ۳۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌اند.استفاده از کیت‌های بهره‌برداری همچنان بسیار پایین‌تر از حداکثر مقدار خود در سال ۲۰۱۶ میلادی قرار دارد. کیت بهره‌برداری RIG ، میزان ۷۶ درصد از تمامی فعالیت‌ها را شامل شده است.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.