سه روش جهت محافظت از اکانت iCloud

سه روش جهت محافظت از اکانت iCloud

در عصر فناوری اطلاعات،رایانه ها واز طرفی دیگر برنامه ها واپلیکشن های کاربردی در معرض خطر موسوم به هک شدن هستند.از آنجایی ک میدانید،رخنه  یا هک به معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل در رایانه می‌باشد. پرواضح است که،گستردگی واژهٔ هک منحصر به رایانه نمی‌باشد و توسط افراد با تخصص‌های گوناگون در زمینه‌هایی از قبیل موسیقی، نقاشی و… نیز به کار می‌رود که به معنی دگرگونی‌های هوشمندانه و خلاقانه فرد در آن زمینه می‌باشد.آی‌کلاد یا حساب کاربری اکوسیستم اپل، کلید ورود کاربران این کمپانی به فضای دیجیتال آن‌ است.

کاربران آیفون، آیپد و مک، پسورد آی‌کلاد دارند که کلید ورود به فضای دیجیتال آن‌ها است و با این پسورد می‌توانند به اطلاعات شخصی پیام‌های ایمیل، اطلاعات تماس، تقویم یا کارت‌های اعتباری ذخیره‌شده در آی‌کلاد و حتی عکس‌ها و فیلم‌های خود دسترسی یابند. پس حفظ ایمنی این پسورد بسیار حایز اهمیت است.

این مسئله امکان دارد که هکرها بتوانند کلمه عبور حساب iCloud شما را بدست آورند ، مطلب زیر را بخوانید و از روش های گفته شده در آن استفاده کنید تا مطمئن شوید که در معرض خطر نیستید.علیرغم اخبار و مطالبی که در خصوص حملات هکرها ، وجود تروجان ها و تهدید اطلاعات وجود دارد و همه روزه نیز مطالب جدیدی منتشر می شود ، همچنان میلیون ها نفر از کاربران اینترنت اقدامات اولیه امنیتی برای محافظت از حساب هایشان که می تواند نگرانی ها آن ها را نیز برطرف سازد انجام نداده اند.

کلمه عبور خود را به چیزی جدید و منحصر بفرد تغییر دهید

راه حل اول یک روش سریع ، ساده و مستقیم در انجام آن می باشد. برای بهتر انجام شدن این راه حل شما باید یکسری مقدمات و ترفند ها را انجام دهید.

• استفاده از حداقل ۱۶ کاراکتر که ترکیبی از حروف کوچک ، حروف بزرگ ، نشانه ها ، اعداد باشد.

• کلمه عبور شما نباید شامل کلمات مشخص ، سال تولد و …. باشد.

• از کلمات عبوری که قبلا استفاده نموده اید مجددا استفاده نکنید.

 

سه روش جهت محافظت از اکانت iCloud

فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای

این مرحله یکی از مسائل کلیدی می باشد که از آن بعنوان ۲FA یا ۲ Step Verification نیز نام برده می شود. از قابلیت های این مرحله این است که اگر شخصی قصد فعال کردن حساب کاربری شما را بر روی دستگاهی داشته باشد یک کد تایید به دستگاهی که قبلا اکانت بر روی آن ایجاد شده است ارسال می کند. باید توجه داشته باشید که بدون آن کد ، شخصی که قصد ورود به حساب کاربری شما را داشته باشد حتی با دارا بودن نام کاربری و کلمه عبور نیز موفق نمی شود به حساب iCloud شما وارد شود.

استفاده از یک مدیریت پسورد

شایان ذکر است که،همانطور که در مرحله اول گفته شد ساخت کلمه عبور پیچیده به امنیت شما کمک می کند. اما کلمات عبور پیچیده ممکن است به سختی در خاطر بمانند و فراموش شوند. ممکن است شما آنها را در یک نرم افزار Note در گوشی خود ذخیره کنید که این کار نیز مجددا به امنیت شما آسیب وارد می کند. در اینجا بهتر است شما از یک نرم افزار مدیریت پسورد استفاده کنید. نرم افزارهای مدیریت پسورد ، کلمه عبور شما را ذخیره کرده و تمامی ورودهای شما با استفاده از آن کلمه عبور به سایت های مختلف را کد گذاری می کنند.  برای شروع ما به شما نرم افزار LastPass را معرفی می کنیم. این نرم افزار یک نرم افزار مدیریت کلمه عبور رایگان با قابلیت های ابتدایی مورد نظر می باشد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.