رئیس جمهور آمریکا قصد قطع کردن دسترسی تروریست ها به اینترنت را دارد

رئیس جمهور آمریکا قصد قطع کردن دسترسی تروریست ها به اینترنت را دارد

واضح است که تروریسم یکی از عوامل اصلی تهدید جامعه به شمار می‌رود و طبق قوانین ضد تروریسم در اکثر کشورهای دنیا توسط سیستم قضایی جرم به حساب می آید و همچنین طیف وسیعی از سازمان‌های سیاسی برای پیشبرد اهداف خود از تروریسم استفاده نموده‌اند. از گروه‌های چپی، تا گروهای راستی، ناسیونالسیت‌ها، گروهای مذهبی، انقلابیون، و حتی دولت‌های حاکم از این حربه استفاده نموده‌اند.

و از سوی دیگر با توجه به انفجار اطلاعات و ارتباطات اقدامات شرورانه آنها بی شک توسط اینترنت و فضای مجازی انجام میگیرد.از اینرو رئیس جمهور آمریکا سعی در محدود وقطع نمودن درسترسی انها به اینترنت دارد. همچنین بد نیست اشاره کنیم به انفجار یک بمب در جمعه گذشته در مترو لندن، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در توییتر طی اظهار نظری راه حل جلوگیری از چنین مشکلاتی را بیان نمود.

او گفته:«با تروریست های بزدل باید به روش محکم تری برخورد شود. ما باید اینترنت را به عنوان ابزار اصلی عضوگیری آنها، قطع کرده و از آن به نحو بهتری استفاده کنیم»ترامپ در کمپین انتخابی خود در سال ۲۰۱۵ نیز پیشنهاد قطع دسترسی به اینترنت را داده بود.به نظر می رسد منظور ترامپ از این توییت، کنترل کردن اینترنت توسط دولت(ها) باشد.

 

رئیس جمهور آمریکا قصد قطع کردن دسترسی تروریست ها به اینترنت را دارد

در انفجار بمب در ایستگاه متروی «پارسونز گرین» که در جمعه ۲۴ شهریور رخ داد، چندین نفر زخمی شدند. پس از این اتفاق، پلیس لندن اعلام کرد که این حادثه، یک عملیات تروریستی بوده.البته هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت بمب گذاری را به عهده نگرفته است.کاخ سفید هنوز به طور رسمی در خصوص توییت جدید ترامپ اظهار نظری نکرده است.

در انتهای خبر گفتنی است که؛قبل از این نیز رئیس جمهور آمریکا در کمپین انتخابی سال ۲۰۱۵ در کارولینای جنوبی از شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی درخواست کرده بود که به دنبال قطع کردن دسترسی به اینترنت باشند.وی همچنان افزوده بود که: «ما به خاطر اینترنت در حال از دست دادن تعداد زیادی از افراد هستیم و باید درباره این موضوع بحث کنیم و شاید نیاز باشد در برخی مناطق دسترسی به اینترنت را مسدود نماییم».

 

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.