براساس گزارش ها حملات علیه وب‌گاه‌ها افزایش شدید یافته است

براساس گزارش ها حملات علیه وب‌گاه‌ها افزایش شدید یافته است

واضح است که جنگ اطلاعاتی با انقلاب اطلاعات ظهور پیدا کرده‌است. این انقلاب به دلیل دامنه وسیع و تأثیرات گسترده آن می‌تواند سبک نوینی از جنگ را ارائه بدهد.اگر دنبال کننده آخرین اخبار های حوزه امنیت بوده باشید،در جریان هستید که حملات سایبری اخیرا بسیار افزایش یافته ودامنه این حملات گسترده تر شده ؛چرا که روز به روز نیار افراد به اینترنت و فضاهای مجازی بیشتر لمس می شود. وب گا ها و سایت ها یکی از بهترین و مهمترین اهداف حملات سایبری محسوب می شود.با ما همراه باشید تا با جزئیات خبر آگاه شوید…

براساس آخرین گزارشات رسیده؛سایت‌لاک می‌گوید، وب‌گاه‌ها روزانه هدف ۶۳ حمله قرار می‌گیرند. طبق گزارش جدیدی که روز دوشنبه سایت‌لاک منتشر کرد، تعداد حملاتی که وب‌گاه‌ها را هدف قرار می‌دهند، ماه‌های گذشته به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. براساس گزارش امنیتی وب‌گاه سایت‌لاک که بیش از ۶٫۳ میلیون وب‌گاه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده، در سه‌ماهه‌ی دوم سال، به طور متوسط وب‌گاه‌ها روزانه هدف ۶۳ حمله‌ قرار گرفته‌اند. در مقایسه، این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی روزانه تنها ۲۲ حمله به وب‌گاه‌ها را مشاهده کرده بود.

به گفته‌ی این شرکت، ۸۷ درصد از حملات از بات‌های مخرب استفاده می‌کنند، از جمله حملاتی که توسط مجرمان سایبری، ارسال‌کننده‌های هرزنامه‌ها و سارقان داده مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای حملاتی که از بات‌ها استفاده نمی‌کنند، ۵۷ درصد از درخواست‌ها توسط سایت‌لاک مسدود می‌شوند چون این درخواست‌ها از سمت کشورهایی ارسال می‌شوند که در فهرست سیاه مشتریان قرار دارند و ۳۶ درصد از حملات دارای مقاصد دسترسی به منابع به صورت قانونی هستند، از جمله تزریق‌های دستور‌العمل، گذرگاه‌های مسیریابی و دسترسی به سامانه پرونده.

 

حملات علیه وب‌گاه‌ها

سایت‌لاک در مورد سامانه‌های مدیریت محتوا می‌گوید، خطر حملات روی وب‌گاه‌های وردپرس ۲ برابر بیشتر از متوسط سایر وب‌گاه‌ها است. این شرکت امنیتی کشف کرد که ۶۹ درصد از وب‌گاه‌های وردپرس آسیب‌دیده آخرین وصله‌های امنیتی هسته‌ی وردپرس را نصب کرده بودند که نشان‌دهنده‌ی این است که حملات احتمالا توسط یک افزونه‌ی آسیب‌پذیر اتفاق افتاده‌اند. تعداد زیادی از افزونه‌ها احتمالا برای نفوذ در وب‌گاه‌های وردپرس هستند و محققان فهمیده‌اند که ۴۴ درصد از افزونه‌های موجود در مخزن وردپرس رسمی در بیشتر از یک سال به‌روزرسانی نشده‌اند. این شامل بیش‌ از ۱۲۰ افزونه است که حداقل ۵۰ هزار نصب فعال دارد.

همچنین شایان ذکر است که؛جوملا و دروپال نیز خطر بالایی دارند، مخصوصا از آن‌جا که آن‌ها همیشه سازگاری‌های معکوس با ویژگی‌های قدیمی ارائه نمی‌دهند.  نگران‌کننده است که بسیاری از وب‌گاه‌ها از راه‌کارهای حفاظتی کافی برخوردار نیستند و مدیران آن‌ها از فعالیت‌های مخرب از طریق هشدارهای مرورگر وب مانند هشدارهایی که به وسیله‌ی محافظت از فیشینگ در فایرفاکس و مرور امن در کروم نمایش داده می‌شوند، آگاه می‌شوند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.