آموزش کار با اپل واچ

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که تصور می کنید کار کردن با اپل واچ سخت است و به دنبال آموزش کار با اپل واچ هستید در ادامه با ایده آل مگ همراه باشید تا قابلیت های مختلف این دستگاه را آموزش دهید.

طریقه استفاده از اپل واچ

اولین گام برای کسی که می خواهد از این تکنولوژی استفاده کند روشن کردن این دستگاه می باشد که تنها کافی است دکمه کنار دستگاه را چند ثانیه نگه دارید تا آرم اپل بر روی ال سی دی نمایشگر ظاهر شود.

شاید این سوال پیش بیاید که چگونه صفحه نمایشگر را روشن کنیم این کار در زمانی اتفاق می افتد که مخاطب مچ دست خود را بالا بگیرد و یا بر روی ال سی دی ضربه کوچکی وارد کند.

در صورت لزوم می توان از دکمه کنار ساعت هم استفاده کرد.

آموزش کار با اپل واچ

روشن شدن دستگاه زمان بالا آوردن دست

زمانی که مچ دست خود را بالا می آورید اگر دستگاه روشن نشود این به معنی مشکل داشتن دستگاه نمی باشد بلکه به تنظیمات آن مربوط می شود که باید ببینید در تنظیمات راست و چپ کدام سمت را انتخاب کرده اید.

در صفحه نخست ساعت بر روی قسمت  Setting بروید و گزینه Orientation را انتخاب نمایید. و مچ دست و جهت تاج دیجیتال را به درستی تنظیم نمایید.

آموزش کار با اپل واچ

دسترسی به آخرین برنامه باز شده

زمانی پیش می آید انقدر غرق در کارها می باشید که می خواهید به برنامه ای که چند ساعت قبل با آن کار کرده اید به سرعت دست پیدا کنید در این قسمت با تنظیمات زیر به این قابلیت دست پیدا می کنید.

در گام نخست Setting را لمس کنید و وارد گزینه General شوید و گزینه Activate on Wrist Raise را انتخاب نمایید. گزینه Wrist Raise را فعال نمایید، سپس به پایین صفحه رفته و در قسمت Resume To گزینه Last Used app را انتخاب نمایید.

آموزش کار با اپل واچ

آموزش کار با اپل واچ

آموزش کار با اپل واچ

آموزش کار با اپل واچ

 

با انجام مراحل بالا شما در صورت باز کردن ساعت خود به آخرین برنامه ای که قبل از خاموش شدن صفحه باز کرده بودید دست پیدا می کنید.

در قسمت آموزش کار با اپل واچ برای مسائل امنیتی و حفظ از ساعت خود بهتر است برای آن رمزی تعریف کنید این کار از طریق گوشی انجام می شود گوشی همراه آیفونی که به ساعت متصل می باشد را باز کرده و برنامه Apple Watch را از روی آیفونی که با ساعت شما Pair شده است باز کنید. از قسمت My Watch گزینه Passcode و سپس Turn Passcode on را انتخاب نمایید. روی اپل واچ‌ از شما خواسته میشود که رمز عبور خود را انتخاب رده و برای اینکه دوباره تایید شود یکبار دیگر وارد کنید.

آموزش کار با اپل واچ

با نگه داشتن کلید کناری اپل واچ‌ گزینه سومی با عنوان Lock Device به گزینه ها اضافه میشود، اگر کلید را به سمت راست بکشید ساعت برای باز شدن مجددا صفحه نمایش از شما رمز عبور می خواهد.

آموزش کار با اپل واچ

شما می توانید در صوت باز کردن ساعت از روی دستتان مسائل امنیتی آن را حفظ کنید کافی است در گوشی برنامه  Apple Watch را باز کرده به گزینه Setting بروید و در قسمت General گزینه Wrist Detection را فعال کنید.پ

آموزش کار با اپل واچ

آموزش کار با اپل واچ

چگونه با آیفون خود قفل اپل واچ را باز کنیم

برای استفاده از این قابلیت گوشی و اپل واچ را با هم هماهنگ کنید، برای این کار به منو تنظیمات اپل واچ روی آیفون بروید و گزینه Passcode را انتخاب نمایید و گزینه Unlock with iPhone را فعال کنید، برای اینکار باید رمز اپل واچ را روی ساعت خود وارد نمایید.

آموزش کار با اپل واچ

بعد از فعال کردن این قابلیت اپل واچ شما همزمان با آیفون قفل یا باز خواهد شد.

چگونه اپل واچ خود را خاموش کنیم

دکمه کنار ساعت را نگه دارید تا خاموش شود.

آموزش کار با اپل واچ

Handoff

گاهی شما در حال ارسال پیام برای شخصی هستید و ناگهان تصمیم میگرید مابقی کار را در آیپد خود انجام دهید با فعال کردن این حالت به سراغ آیپد رفته و ادامه کار خود را انجام میدهید.

برای فعال سازی این قابلیت داشتن اپل ایدی و ست بودن بر روی ساعت و آیفون ضروری است همچنین باید هر دو دیوایس به یک شبکه وصل باشند ؛ شما باید این قابلیت را هم در آیفون و هم در اپل واچ فعال کنید برای این کار در آیفون خود به مسیر زیر بروید :

Settings — > General — > HandOff & Suggest Apps

بعد از فعال کردن در آیفون حال به سراغ نرم افزار اپل واچ در آیفون خود رفته و گزینه My Watch را انتخاب کنبد سپس وارد General شده و Handoff را فعال کنید.

این قابلیت با برنامه های siri ؛ email ؛ Messages ؛ Calender و Remainders سازگار است.

از برنامه های کاربردی در اپل واچ به روز رسانی آن می باشد که شما به برنامه های متنوع و آخرین تغییرات دست پیدا کنید.

آموزش کار با اپل واچ

Time to stand

اپل واچ دارای قابلیت مهمی که در رده سلامتی است به نام  Time to stand پشتیبانی می کند.با فعال سازی این سیستم اگر در ساعات طولانی نشسته باشید هشدار به شما داده می شود که بایستید و کمی قدم بزنید و شما را به نشستن طولانی مدت و عوارض آن آگاه می کند.

اسکرین شات

ساعت هوشمند اپل قابلیت اسکرین‌شات گرفتن از نمایشگر خود را نیز ارائه می‌کند. شما می‌توانید تقریبا در هر بخش از ساعت هوشمندتان اسکرین‌شات ضبط نمایید و تصویر ذخیره شده را به آیفونتان منتقل کنید.

آموزش کار با اپل واچ

ردیابی آیفون

با استفاده از ساعت اپل خود می‌توانید محل دقیق قرارگیری آیفون خود را نیز ردیابی کنید. البته این قابلیت مستلزم وجود آیفونتان در محدوده خاصی است. بنابراین تصور نکنید که اگر آیفونتان را در طول سفری گم کردید، اپل واچ محل دقیق آن را نمایش می‌دهد!

Power Reserve

قابلیتی با نام اختصاصی Power Reserve در اپل واچ تعریف شده است. با فعال‌سازی آن انرژی باتری دستگاه با تدابیر دقیق در نظر گرفته شده ذخیره می شود. در این حالت مصرف انرژی گجت به حداقل میزان خود می‌رسد.

آموزش کار با اپل واچ

قابلبت های استفاده در اپل واچ بدون وجود آیفون

 • اجرای موزیک های سینک شده با اپل واچ ( اپل واچ دارای ۸ گیگ حافظه داخلی میباشد )
 • استفاده از ساعت ؛ تایمر ؛ هشدارها
 • چک کردن میزان فعالیتی که در روز انجام داده اید با استفاده از برنامه Activity
 • بررسی میزان فعالیت های ورزشی شما با استفده از برنامه Workout
 • تماشای عکس های سینک شده در اپل واچ توسط برنامه Photos
 • انجام خرید با استفاده از ApplePay ( فعلا فقط در آمریکا کاربرد دارد )
 • قابلبت های قابل استفاده در اپل واچ با وجود آیفون
 • تمام قابلیت های گفته شده در جدول بالا
 • استفاده از ابزار سیری
 • ارسال و دریافت اس ام اس
 • برقراری تماس تلفنی
 • استفاده از قابلیت iMessage

شما می توانید کامل ترین اطلاعات مربوط به اپل واچ ها را در سایت اپل مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.