ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

معایب دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ در واقع به کار گیری ابزارهای دیجیتالی در زمینه بازاریابی اینترنتی و برای تبلیغ می باشد. دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی دیجیتالی علمی است که از چند دهه اخیر به شدت در حال توسعه بوده است و به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت بازاریابی و نیز مدیریت تبلیغات مورد اشاره قرار گرفته است.

یکی از زیر مجموعه های این ابزار سئو می باشد. همانگونه که می دانید شما با به کارگیری سئو و استانداردهای خود می توانید یک سایت را به بهترین رتبه برسانید و هنگامی که سایت شما به رتبه خوبی دست پیدا کرد می توانید با استفاده از آن سفارش بنرهای تبلیغاتی را بپذیرید که این خود برای شما باعث یک مزیت اقتصادی می شود. دیجیتال مارکتینگ یک سری از ابزارها و روش هایی می باشد که شما با استفاده از آن می توانید محصولات و خدمات خود را در فضای مجازی به مخاطبان خود ارائه دهید.

نمونه ای از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ:

بازاریابی  موتورهای جستجو (SEM) [وب دایرکتوری، تبلیغات سنتی و خریداری شده]
بهینه سازی  موتورهای جستجو (سئو)
بازاریابی محتوا (Content Marketing)
بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)
بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)
تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)
تبلیغات بنری (Banner Advertising)
ایمیل مارکتینگ(Email Marketing)
بازاریابی موبایل (Mobile Marketing)
تبلیغات پیامکی (SMS Advertising)
بازاریابی از طریق همکاری در فروش (Affiliate Marketing)
بازاریابی ویروسی دیجیتال (Digital Viral Markreting)

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

لازم به ذکر است که بدانید سرعت سایت شما تاثیر مستقیمی به این روند دارد و گوگل به صراحت تمام اعلام کرده است که سرعت بارگذاری سایت ها در رتبه بندی سایت ها تاثیر زیادی دارد. شما می توانید با استفاده از ابزار Google page speed سرعت صفحات سایت خودتان را آنالیز کنید. این ابزار گوگل به شما یک سری راه کارهایی را برای افزایش سرعت سایتتان هم ارائه می دهد که شما می توانید با استفاده از این راه کارها سرعت سایت خودتان را افزایش دهید.

1 نظر
  1. محمد می گوید

    سلام روز بخیر
    ممنون بابت درج مطالب مفید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.