ویژگی های اندروید ۹ پای

اندروید 9

اندروید ۹ جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید کمپانی گوگل می باشد که اندروید ۹ پای نامیده شده است. ویژگی های این نسخه بسیار مشابه با نسخه های قبلی خود اندروید ۸ اوریو و اندروید۷ نوقا می باشد اما ویژگی های جدیدی نیزبه آن اضافه شده است.

در این مطلب به معرفی برخی از ویژگی های اندروید ۹ پای می پردازیم:

۱-دستگاه های پشتیبانی شده

   Android 9.0 Pie تمام دستگاه ها را پشتیبانی نمیکند، برخی از ویژگی های آن روی همه ی دستگاه ها کار نمی کند. متاسفانه، ویژگی  Overview Selection (نگه داشتن طولانی مدت بر روی متن یا عکس ، منو جدیدی برای شما بر اساس نیازها نمایش داده خواهد شد) در حال حاضر محدود به دستگاه های Google Pixel است. این ویژگی در سه نسخه از گوشی های پیکسل( پیکسل، پیکسل ۲ و پیکسل ۳) موجود است.

اندروید9

۲-پشتیبانی از لانچرها

ویژگی Overview selection در حال حاضر بخشی از لانچرگوشی موبایل  پیکسل است. این ویژگی فقط در تنظیمات لانچر پیکسل موجود است، در سایر دستگاه ها غیرفعال است. می توان از Nova Launcher به عنوان جایگزین لانچر پیکسل بدون هیچ گونه مشکلی استفاده کرد.

۳-ویژگی انتخاب و کپی متن

بسیاری از برنامه هایی مانند Instagram قابلیت کپی کردن متن را ندارند. قابلیت کپی از متن در این نسخه از اندروید وجود دارد. در اندروید ۹ با ویژگی Overview selection می توانید متن را انتخاب و کپی کرد.

برای کپی متن گزینه Overview screen از برنامه های اخیر را انتخاب کنید. برروی صفحه اصلی ضربه بزنید. سپس در صفحه Overview screen ، متن را به طور معمول انتخاب کنید و نگه داریدحال شما سه گزینه  کپی، جستجو و اشتراک گذاری را مشاهده خواهید کرد، Copy  را برای کپی متن انتخاب کنید.

اندروید9

۴-به اشتراک گذاری متن

اگر می خواهید مستقیما متن را در برنامه های دیگر بدون کپی کردن آن به اشتراک بگذارید، روی اشتراک گذاری کلیک بزنید. سپس برنامه ای را انتخاب کنید که در آن می خواهید متن را به اشتراک بگذارید.

اندروید 9

۵-جستجوی  پیشرفته متن

شما می توانید به سادگی متنی را از درون هر برنامه انتخاب کنید و به طور مستقیم در مورد آن در مرورگرها جستجو کنید.

هنگامی که متن را در حالت مرورگر انتخاب می کنید، سه گزینه خواهید داشت. به سادگی روی گزینه جستجو ضربه بزنید و گوگل نتایج مربوطه را نشان می دهد.

اندروید 9

۶-بهبود مصرف باتری

در اندروید ۹ از قابلیت Adaptive Battery  جهت مدیریت هوشمندانه باتری استفاده شده است. این برنامه به کمک هوش مصنوعی توان باتری را برای خدمات و برنامه‌هایی که بیشتر استفاده می‌کنید اولویت‌ بندی می‌کند. برنامه‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، مصرف باتری برای آن‌ها محدود می‌شود تا انرژی باتری ذخیره شود.

اندروید 9

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *