انواع مختلف شغل در فناوری اطلاعات چیست؟

ویرایش شده در by الهام ابراهیمی

انواع مختلف شغل در فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات” یک اصطلاح عریض است – طیف وسیعی از مسیرهای حرفه ای دیجیتالی را که به تخصص های جذاب و سودآور تقسیم می شود، پوشش می دهد.

برای صرفه جویی درکار، ما برخی از رایج ترین شغل های مورد نظر شما را در طول تحقیقات خود جمع آوری کرده ایم و خلاصه آنچه که هر توصیف شغلی به طور معمول به نظر می رسد و چه مهارت هایی مورد نیاز است. در اینجا شش نوع مختلف شغل در فن آوری اطلاعات را برای شما شرح می دهیم.

انواع مختلف شغل و تعاریف آن ها در فناوری ارتباطات چیست؟

  • پشتیبانی فنی

پشتیبانی فناوری به طور کلی بیشتر افراد غیرتعامل در هنگام تصور داشتن بخش فناوری اطلاعات فکر می کنند. این نوع از کارشناسان فناوری اطلاعات را می توان با عناوین مختلف – “تکنسین های سرویس دهنده خدمات”، “تحلیلگران عملیات” و یا “مدیران مشکل” شناخته شده است، اما در پایان روز، کار اصلی آنها این است که مشاوره های عیب یابی به صورت تخصصی را به مشتریان ارائه دهند . پشتیبانی فنی به طور معمول مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری را برای کاربر حل می کند .

  • برنامه نویسان

برنامه نویسان کامپیوتر مغز پشت عملکردهای نرم افزاری هستند . آنها کد هایی را تهیه می کنند که برنامه های نرم افزاری را تشکیل می دهند. این ممکن است از بازی های کامپیوتری ساده و یا پردازشگرهای کلمات کلیدی تا سیستم های عامل پیچیده و سیستم های مدیریت پایگاه داده متفاوت باشد.

انواع مختلف شغل و تعاریف آن ها در فناوری ارتباطات چیست؟

  • توسعه دهندگان وب

آنها کسانی هستند که مسئول ساخت وب سایت ها و زیرساخت های آنها، همچنین توسعه دهندگان وب نیز ممکن است به عنوان “تولید کننده های وب”، “معماران چندرسانه ای” و “مهندسان اینترنت” شناخته شوند.

  • تحلیلگر سیستم های کامپیوتری

تحلیلگران سیستم های کامپیوتری دارای چند وظیفه از فناوری اطلاعات هستند؛ آنها باید سخت افزار، نرم افزار و شبکه های کامپیوتری را درک کنند و این که چگونه همه آنها با هم کار می کنند.

انواع مختلف شغل و تعاریف آن ها در فناوری ارتباطات چیست؟

  • امنیت فناوری اطلاعات

امنیت فناوری اطلاعات امروز یکی از بزرگترین فناوری های پیشرفته در حال حاضر در بازار است آنها مسئول حفظ سازمان ها از حملات دشوار دیجیتال هستند. این شامل  اجرای نرم افزارهای امنیتی، اسکن برای ناهنجاری ها، ارتقا سیستم ها و نگه داشتن شرکت خود از خطرات مربوط به فعالیت های روزانه است. این کار نیاز به حل بسیاری از مشکلات، مدیریت بحران و ارتباط موثر بین اعضای تیم دارد.

  • مهندس شبکه

مهندسین شبکه بر اساس وظایف خود در صفحه خود قرار دارند و مسئولیت تنظیم، مدیریت و نگهداری و ارتقاء شبکه های محلی و گسترده را برای سازمان دارند. بسته به توصیف شغل، ممکن است مسئول امنیت، داده ها، ذخیره سازی و بازیابی فاجعه باشند. به دلیل بار کاری سنگین آنها، به طور معمول نیاز به درجه ی علوم رایانه ای دارند تا این کار را به طور موثر انجام دهند، اما برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل و مهارت حل مسائل، همه چیز برای کسانی است که به دنبال این شغل هستند.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.