اهمیت تصاویردرسئوی سایت

ویرایش شده در by مریم صانعی

نمودارها، اینفوگرافیک ها و انواع تصاویر بخش مهمی از محتوای وب‌سایت می باشند که اطلاعات را به‌صورت گرافیکی و مستقیم ارائه می‌کنند.

اگر دو مطلب دارای تصویر و بدون تصویر را با یکدیگر مقایسه کنیم، به‌راحتی متوجه می‌شویم که تصاویر در جذابیت، زیبایی و جذب کاربران تأثیر زیادی دارند و هم‌چنین سبب فهم بهتر مطالب می‌شوند.

تصاویر نقش مهمی در سئو و افزایش بازدید هر سایتی دارد. اکثر کاربران در هنگام جستجو، به دنبال تصاویر هستند و از طریق جستجوی تصاویر وارد وب‌سایت‌ها می‌شوند؛ اما باید در نظر داشته باشیم که هیچ مطلب و تصویری بدون سئو و بهینه‌سازی در معرض دید کاربران قرار نمی‌گیرد.

موتورهای جستجو مانند گوگل قادر به ایندکس و خواندن متن داخل تصاویر نیستند، پس بنابراین لازم و ضروری است تصاویر به‌گونه‌ای طراحی و در سایت بارگذاری گردند که در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده شوند.

سئو مفهومی بسیار مهم برای بهینه‌سازی سایت‌ها به‌ منظور نمایش سایت در نتایج موتورهای جستجو می‌باشد. سئو تصاویر بخشی از سئوی سایت می‌باشد، با سئوی تصاویر هم سرعت بارگذاری وب‌سایت افزایش می‌یابد و تصاویر به‌راحتی در نتایج موتورهای جستجو ایندکس می شوند.

با رعایت چند نکته مربوط به سئوی تصاویر سایت می‌توان به نتیجه‌ی خوبی در نتایج گوگل رسید:

۱-عکسی مناسب و باکیفیت برای متن خود پیدا کنید.

برای طراحی تصاویری اختصاصی و باکیفیت برای سایت وقت بگذارید و از تصاویر سایت‌های دیگر کپی‌برداری نکنید. گوگل همواره دنبال مطالب و تصاویر یونیک و یکتا می‌باشد و سریع‌تر ایندکس می‌شوند. در صورت کپی تصویر از سایت دیگر حتماً آن را ذخیره و سپس آن را در هاست سایت خود آپلود کنید.

۲- برای افزایش سرعت سایت حجم تصاویر را کاهش دهید.

حجم تصاویر

تصاویر با حجم بالا بر سرعت سایت تأثیر بسزایی دارد، استفاده از تصاویر با حجم بالا باعث کند شدن سرعت بارگذاری صفحات وب‌سایت شما خواهد شد. سرعت بارگذاری صفحات وب‌سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و در سئوی سایت مؤثر خواهد بود.

اگر تصاویر در زمان کمتری لود نشوند، بازدیدکننندکان از مشاهده آن پشیمان می‌شوند درنتیجه بانس ریت سایت شما افزایش می‌یابد.

برای کاهش حجم تصاویر می‌توان از نرم‌افزار فتوشاپ و ImageOptim ، یا وب‌سایت‌هایی مثل  JPEGMini و Compress JPEG و افزونه‌های مخصوص در این زمینه در سی ام اس های مختلف استفاده نمود.

۳- از قابلیت ALT (متن جایگزین) برای تصاویر استفاده کنید.

ALT (alternative text) for images

متن جایگزین، متنی است که درزمانی که تصاویر به هر دلیلی در سایت قابلیت لود نداشت و با خطا مواجه شد به‌جای تصویرنمایش داده خواهد شد و گوگل به کمک آن به موضوع عکس شما پی می‌برد و در نتایج خود نشان می‌دهد.

۴- برای تصاویر سایت خود نقشه سایت بسازید.

سئوی تصاویر

نقشه سایت یک فایل متنی حاوی تمام آدرس‌های موجود در سایت شماست، داشتن نقشه سایت برای تصاویر به گوگل کمک می‌کند که به‌راحتی تصاویر شما را ایندکس کند و در نتایج خود قرار دهد.

۵- تصاویر سایت خود را با اسامی مناسبی نام‌گذاری کنید.

نام عکس‌های شما مستقیماً توسط گوگل و بقیه موتورها به‌ منظور نمایش در نتایج شان خوانده می‌شود، تصاویر سایت را با نام‌هایی مناسب و مرتبط با آن نام‌گذاری کنید و بهتر است به زبان انگلیسی باشند. از کلمات کلیدی مربوط به تصویر در نام‌گذاری استفاده کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.