بازاریابی به روش نوین B2I

تجارت به روش b2i

اغلب کسب‌وکارها تا اکنون به سه دسته‌ی B2C ،B2B و C2C  تقسیم‌بندی شده است که B2Bبه معنای فروش محصول یا خدمات یک شرکت‌به‌شرکت دیگر، B2C به معنای تجارت با مشتری و C2C به معنای تجارت مستقیم مصرف‌کنندگان با یکدیگر می‌باشد.

گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است که این روش‌ها قدیمی شوند و کارایی لازم را نداشته باشند.

رقابت زیادی بین فروشندگان برای تولید و ارائه  محصولات سفارشی و تجربه مشتری به وجود آمده است.

بازاریابی به روش نوین B2I

امروزه از شیوه‌ی جدیدی به نام B2I استفاده می‌شود در این روش صاحبان کسب‌وکارها و خدمات در جهت سلیقه و رضایت مشتری عمل می‌کنند درواقع ابتدا نیازهای مشتریان را می‌شناسند و سپس کالاها و خدمات موردنظر و موردنیاز انها ارائه می‌دهند.

در B2I تمرکز اصلی بر روی نیازهای مصرف‌کنندگان و مشتریان می‌باشد، در واقع این روش نوین نوعی بازاریابی نوین محسوب می گرددو همواره با رضایت مشتری همراه می باشد.

I  درکلمه B2I نشان‌دهنده «فرد» (individual) است، ماهیت B2i ارتباط با انسان‌هاست امروزه، موفقیت و شکست شرکت‌ها مبتنی بر توان آن‌ها در ایجاد و حفظ روابط ماندگار با افراد است. باید اعتماد مشتریان خود را جلب کنند، در غیر این صورت، این روابط رشد نخواهد کرد.

در این روش  همانند مصرف‌کنندگان اندیشیده می شود تا بتوانید نیاز انها رو بشناسند و انها را رفع نیاز کنند.

برای ارائۀ تجربه‌ای مناسب برای هر فرد، رهبران بازاریابی به بازاندیشی درباره روش استفاده از داده‌های مشتریان نیاز دارند.

این امر به معنای درک بیشتر دربارۀ زندگی و ترجیحات افراد است، نه‌فقط آگاهی از فهرست خرید آن‌ها. اما بسیاری از شرکت‌ها چیزی بیش از داده‌های که از تعامل با مشتریان جمع‌آوری می‌کنند، در اختیار ندارند.

این داده‌ها معمولاً در میان واحدهای مختلف کسب‌وکار پراکنده‌شده است؛ بنابراین، شرکت‌ها باید داده‌هایی از همۀ منابع مرتبط جمع‌آوری کنند تا بتوانند علایق  افراد رابدست آورند.

همه داده‌های مربوط به مشتری باید در دسترس باشد و همه بخش‌های شرکت ـ‌فروش، خدمات و بازاریابی‌ـ بتوانند از آن استفاده کنند. البته، الگوهای جمع‌آوری داده‌ها باید حریم خصوصی افراد را حفظ کند؛ زیرا پیشرفت ارتباط با افراد ریشه در اعتماد و شفافیت دارد.

البته، داده‌ها به‌تنهایی برای ایجاد تجربه‌های شخصی شده کافی نیست. شرکت‌ها به‌منظور تبدیل گنجینه جامع داده‌ها به بینشی برای پیش‌بینی نیازهای مشتری و اقدام به‌مثابه دستیابی دیجیتالی آن‌ها، به هوش مصنوعی نیاز دارند.

چنین تجربه‌ای، بازاریابی برای دسته‌ای از مشتریان نیست، بلکه از هوش مصنوعی و داده‌های مشتری برای پیش‌بینی و برآورده کردن نیازهای تک‌تک افراد استفاده می‌کند .

استفاده از این روش نوین (B2I) نه‌تنها به شما کمک می‌کنند که ازنظر سازگار باشید بلکه می‌توانید زمان باارزش را در هنگام گزارش و ارائه اطلاعات مالی و فعالیت‌های مطبوعاتی به در وقت و سرمایه سرمایه‌گذاران صرفه‌جویی کنید.

برای نمونه، تسلا (Tesla) دیگر صرفاً یک تولیدکننده‌ی خودرو نیست؛ بلکه یک شرکت فناوری است که بنا به شرایط وسایل نقلیه تولید می‌کند؛ و محصولاتش، هماهنگ با بازارهایش پیوسته تکامل می‌یابند.

به‌طور مشابه، بانک‌ها نیز دیگر فقط بانک نیستند؛ آن‌ها درحال‌حاضر از طریق پلتفرم‌های موبایل و محصولات آنلاین، چیزی فراتر از خدمات بانکیِ خُرد ارائه می‌دهند.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *