تفاوت آیتلس و تافل چیست؟

تفاوت آیتلس و تافل چیست؟

تفات تافل و آیتلس

متحان TOEFL®، آزمون پیشرو در زبان انگلیسی برای تحصیل، مهاجرت و کار است. نمرات TOEFL توسط بیش از ۱۰،۰۰۰ دانشگاه و موسسات دیگر در بیش از ۱۵۰ کشور، از جمله استرالیا، کانادا، نیوزیلند، U.K.، ایالات متحده، و سراسر اروپا و آسیا پذیرفته شده است.
سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) آزمون محبوب زبان انگلیسی در سطح جهانی برای تحصیلات عالی و مهاجرت جهانی است.
بیش از ۱۰،۰۰۰ سازمان در سراسر جهان آیلتس را به رسمیت می شناسند، بنابراین هنگامی که مدرک آیلتس را دریافت کنید می توانید اطمینان حاصل کنید که توسط موسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت ها و سازمان های حرفه ای در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شوید.
آیلتس توسط برخی از متخصصان ارزیابی زبان در جهان توسعه یافته است و تمام مهارت های انگلیسی مورد نیاز برای موفقیت در کار جدید یا تحصیل در خارج از کشور را تست می کند. شما در مورد عناصر زیر ارزیابی خواهید شد:
• شنیداری
• خواندن
• نوشتاری
• صحبت كردن
اگر شما قصد دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی به دانشگاه بروید یا می خواهید با یک سازمان حرفه ای کار کنید، باید آزمون آیلتس آکادمیک را بگذرانید.

تفاوت آیتلس و تافل چیست؟

آیلتس آموزش عمومی

برای تحصیل و آموزش های مرتبط با کار و مهاجرت به کشوری دیگر لازم است IELTS عمومی داشته باشید تا مهارت های زبانی که نیاز دارید را به طور کامل فرا بگیرید.
درخواست ویزای بریتانیا
آیلتس توسط دولت انگلیس برای درخواست ویزای انگلستان و مهاجرت UVKI پذیرفته شده است. هر دو آموزش آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال مطابق با الزامات مشخص شده توسط کشور بریتانیا است.
در صورت استفاده از IELTS به عنوان بخشی از برنامه UKVI، شما باید تست را در یک مرکز تست IELTS امن، که توسط دولت انگلیس برای این منظور تایید شده است، بپذیرید.
این دو کلمه مبهم مخفف شده از لغت انگلیسی:
IELTS: International English Language Testing Service
TOEFL: Test of English as a Foreign Language
اکثر دانشگاههای جهان هر کدام از این مدرک ها را قبول داشته و به رسمیت می شناسند.
اگر قصد تحصیل در کشورهای دیگر نداشته و در ایران به ادامه تحصیل می پردازید، از آزمونهای موجود در ایران که هم ساده تر و هم قیمت مناسب تری دارند، استفاده کنید.
هر دو آزمون ۴ مهارت اصلی نام برده:
• گوش دادن
• صحبت کردن
• نوشتن
• خواندن
را می سنجند که به افراد کمک می کند به راحتی تسلط کامل به زبا انگلیسی پیدا کنند.
زمان برای آزمون تافل در حدود ۴ ساعت می باشد و بر اساس مهارت های نام برده زمانبندی می شود. به این صورت که گوش دادن و نوشتن بصورت طولانی تر و زمانبر تر از دو مهارت دیگراست، اما زمان آزمون مدرک آیتلس کمتر از ۳ ساعت با اندکی تفاوت با مدرک تافل است.

تفاوت آیتلس و تافل چیست؟

اطلاعات لازم برای نمره دادن در تافل به این صورت است که از ۰ تا ۱۲۰ هست و به ترتیب و تک تک افزایش دارد و آیتلس از ۰ تا ۹ به صورت نیم تا نیم تا افزایش پیدا می کند.
آزمون های تافل معمولا به صورت مدارک و تحصیل دانشگاهی یا آکادمیک است و موضوع آزمون های آیتلس به جزء مدرک برای تحصیل و اقامت جنرال و آکادمیک است.
آزمون تافل و آیلتس، در کشور ایران برگزار می شود که آزمون تافل بیشتر برگزارشده و تقریبا یک هفته در میان انجام می شود.
هر ۲ سال یکبار باید این مدرک تمدید شود پس مطالعات خود را ادامه دهید تا هر ۲ سال یکبار بتوانید به راحتی و مرور بر اطلاعات مدرک خود را تمدید کنید.
بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بدانند کدام آزمون ساده تر است.
ان سوال مثل این می ماند که از شما سوال شود که کدام غذا از نظر همه طعم بهتری دارد و جواب این سوال در تمام افراد جامعه متفاوت است و به شدت به خود فرد بستگی دارد اما می توان گفت تافل و آیلتس آکادمیک دشوارتر از آیلتس جنرال است.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *