تفاوت ویدئوپروژکتور با دیتا پروژکتور

تفاوت ویدئوپروژکتور با دیتا پروژکتور در چیست؟

گاهی اوقات فروشنده و خریدارها نام هایی را به اشتباه استفاده می کنند. یکی از این موارد استفاده از کلمه های ویدئو پروژکتور و دیتا پروژکتور به جای همدیگر می باشد. خیلی از افراد تفاوت این دو کلمه را نمی دانند. اگر کمی راجع به دستگاه های ویدئوپروژکتور ها در فضای اینترنت و وب جستجو کرده باشید با لغات دیگری نیز برخورد داشته اید. برخی از لغات در این حوزه عبارتند از:

الف» ویدئو پروژکتور

ب»دیتا پروژکتور

ج» اسلاید پروژکتور

د» اورهد پروژکتور

ه» پروژکتورهای صنعتی

تفاوت ویدئوپروژکتور با دیتا پروژکتور

 

چیزی که در نظر عوام جلوه داده است این است که پروژکتورها دستگاه هایی هستند که به پخش فیلم و بازی و اطلاعاتی نظیر متن می پردازند.اما در اینجا باید گفت که دستگاه هایی که پخش فیلم و بازی های گرافیکی می پردازند، متفاوت اند با دستگاه هایی که اطلاعات و به طور کلی دیتا را پخش می کنند. برای پخش فیلم و بازی های گرافیکی از ویدئو پروژکتور و برای پخش اطلاعاتی نظیر متن، تصاویر، عکس های پزشکی و فایل پاورپوینت از دیتا پروژکتور  استفاده می کنند.

حال در این میان باید بدانید که اسلاید پروژکتور و دیتا پروژکتور چیست؟  دانستن این نکته ضروری است که اسلاید پروژکتور یک حالت خاصی از دیتا پروژکتور است که مخصوص به نمایش اسلایدر و سالن کنفرانس می باشد که توانایی پشتیبانی از انواع فرمت های اطلاعاتی را دارد. دستگاه اسلاید پروژکتور تمامی فرمت های اطلاعاتی را پشتیبانی می کند.

اساس کار ویدئو پروژکتورها به این صورت است که پس از دریافت سیگنال ویدئویی با استفاده از لنز تعبیه شده در دستگاه، تصویر را بر روی صفحه نمایش پخش می کند. لازم به ذکر است که اولین ویدئو پروژکتور در سال ۱۹۸۰ توسط آلن فریدمن ساخته شد که وزنی به معدل ۱۰۰ پوند یعنی ۴۵ کیلوگرم داشت. فریدمن این دستگاه را که یک دستاپروژکتور تک رنگ بود را به کلاس سواد رایانه ای آورد و همانجا از آن رونمایی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.