تکنولوژی شارژ بی سیم

شارژر بی سیم

استفاده از گوشی های هوشمند روز به روز در حال افزایش است، تامین شارژ و تامین انرژی آنها بسیار با اهمیت می باشد.همواره به دنبال گوشی هایی هستیم به مدت طولانی شارژ نگه دارد و دوست داریم هرچه سریع تر گوشی ما شارژشود.

تکنولوژی جدیدی برای شارژ گوشی های هوشمند به نام تکنولوژی بی سیم معرفی شده است و برخی از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند از آن استفاده می کنند.

گجت های شارژر بی سیم دارای سخت افزار و باتری موردنیاز برای شارژ بی سیم هستند، توسط کابلی به برق متصل و شارژ می گردند.به صورت یک پد و یا یک استند عرضه می گردندوگوشی های هوشمند می بایست بر روی این شارژ قرار گیرد تا شارژ گردند.

شارژر بی سیم شارژر بی سیم

در این نوع از شارژرها انرژی از طریق تکنیک القای الکترومغناطیسی از شارژر به گیرنده ای که در پشت گوشی های هوشمند تعبیه شده است منتقل می گردد.

شارژ گوشی های هوشمندبا گذاشتن بر روی پد شارژر شروع می شود و با برداشتن از روی آن قطع می گردد.

برای استفاده از این شارژهای بی سیم باید گوشی هوشمند با این فناوری سازگار باشد و شارژر سازگار با گوشی تهیه گردد.

شارژر بی سیم

از مزایای شارژهای بی سیم می توان به امنیت بالاتر و راحتی استفاده اشاره کرد.

از معایب این نوع از شارژرها می توان به قیمت بالا، سرعت پایین شارژ شدن و ایجاد صدا هنگام شارژ اشاره کرد و گوشی های هوشمندی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند بدنه پشتی آنها از جنس شیشه یا پلاستیک است بنابراین احتمال شکستگی در آنها زیاد می باشد.

این نوع از شارژها چون به عنوان شارژ اصلی در جعبه گوشی ها عرضه نمی گردد و باید به صورت جداگانه خریداری گردد دارای قیمت بالایی هستند.

استانداردهای PMA ،Qi و Rezence ازجمله استانداردهای شارژرهای بی سیم هستند. استاندارد Qi طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است، سامسونگ و اپل جزء تولیدکنندکان گوشی های هوشمند هستند که از این استاندارد استفاده می کنند.

ازجمله گوشی های محبوبی که از تکنولوژی شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آیفون ۱۰، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۸ اپل
  • گلکسی نوت ۸ و گلکسی نوت ۵ سامسونگ
  • گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس، اس ۸ اکتیو، اس ۷، اس ۷ اج و اس ۷ اکتیو
  • الجی جی ۶ (تنها نسخه‌های آمریکا و کانادا)‌ و الجی وی ۳۰
  • موتورولا موتو زد، موتو زد پلی، موتو زد ۲ فورس، موتو زد ۲ پلی

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *