خطرناک ترین سگ های دنیا

خطرناک ترین سگ

تقریبا تمامی سگ ها می توانند به انسان ها آسیب برسانند اما در این میان گونه هایی از این حیوان هستند که می توانند به نسبت دیگر گونه ها خطرناک تر باشند. به دلیل توانایی محافظت غریزی سگ ها ، برای محافظت از دام و حتی به عنوان سگ پلیس و یا حتی به عنوان حیوان خانگی استفاده می شوند این حیوان اغلب به عنوان دوست انسان توصیف می شود که نمادی از وفاداری است اما این موجودات به طور طبیعی برای ارتباط با انسان ساخته نشده بود.

سازمان ها و متخصصین مختلف، میزان خطرناک بودن یک سگ را با استفاده از معیارهایی رتبه بندی می کنند، در جدول زیر به ترتیب از کمترین تا بالاترین درصد سگ های آزمایش شده توسط انجمن آزمایش امریکایی را نشان می دهد که  نژاد با کمترین درصد، آن هایی هستند که اغلب در طی آزمون نشانه هایی از تجاوز، ترس و یا خجالت دیده می شود. در لیست زیر ۱۰ نژاد از وحشی ترین سگ ها که بسبار تهاجمی هستند نوشته شده است.

خطرناک ترین سگ ها
۱ چیهووا
۲ دچسند
۳ چو چو
۴ دوبرمن پینچر
۵ Dalmatian
۶ روتویلر
۷ جک راسل تریر
۸ سگ گرگ
۹ استارفوردشایر آمریکایی / تپه بیل تریر
۱۰ هوس سیبری

چیهووا

Chihuahua کوچکترین نژاد سگ است که در باشگاه کلیسای آمریکایی ثبت شده است. ظاهر این نوع از سگ ها می تواند متغیر باشند. آن ها می توانند هم موهای کوتاه و هم موهای بلند داشته باشند و رنگ بدن آن ها متفاوت است و همه گونه های این نژاد از سگ دارای یک رنگ بدن نمی باشند. Chihuahua قدیمی ترین نژاد سگ در آمریکا محسوب می شود.
این نژاد در ایالت مکزیک Chihuahua منشا یافت، بنابراین نام آن در اروپا توسط کاسترو معروف کریستف کلمبوس معرفی شد.
Chihuahuas بسیار وفادار می باشند. اگر شما به صاحب ان ها نزدیک شوید ممکن است به خاطر حسادت شما را گاز بگیرند. لازم به ذکر است که آن ها غریبه ها را دوست ندارند.

خطرناک ترین سگ های دنیا

Dachshund

این نژاد از سگ همانند نژاد چیهووا می تواند موهای بلندی داشته باشد. این نژاد کوچک سگ در قرن هفدهم در آلمان بوجود آمد و بعد از جنگ جهانی اول در آستانه انقراض بودند اما اکنون یکی از محبوب ترین سگ ها در آمریکا است.
دچسد حساس به “سندرم سگ کوچک” است که اساسا به این معنی است که آن ها سعی می کنند تا اندازه کوچک خود را با یک نگرش بزرگ بپوشانند که می تواند منجر به مسائل رفتاری شود.

خطرناک ترین سگ های دنیا

چو چو

چو چو به عنوان یک سگ متوسط که می توانند بین ۴۵ تا ۷۰ پوند وزن داشته باشند. این نژاد از سگ پوشش هایی بلند و ضخیم دارند که می توانند رنگ قرمز، سیاه، آبی، کرم یا دارچین باشند.
آغاز پیدایش چوچو  نامشخص است، اما اعتقاد بر این است که آنها هزاران سال پیش در چین یا مغولستان به وجود آمدند.     آنها در قرن بیست و یکم در ایالات متحده محبوب شدند، زمانی که پرزیدنت کالوین کولیج یکی را به عنوان یک حیوان خانگی اداره کرد.
Chow Chow دارای شخصیت غالب است و در زمان های مختلف می تواند تحقیرآمیز باشد. به خاطر اتخاذ تدبیر، کسانی که برای اولین بار می خواهند صاحب سگی باشند، این نوع سگ توصیه نمی شود.  همچنین ذکر شده است که آنها چشم انداز محیطی خوب ندارند، به طوری که آنها می توانند به راحتی نا امید شوند.

خطرناک ترین سگ های دنیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.