اهمیت پلتفرم امنیتی برای مالکین کسب‌وکارهای کوچک

اهمیت پلتفرم امنیتی برای مالکین کسب‌وکارهای کوچک

آیا وقت آن نرسیده که کسب‌وکار کوچک پی‎به اهمیت پلتفرم امنیتی برای حفاظت از اطلاعات شرکت ببرند؟ اگر این‌طور باشد، اقدام کلیدی برای رسیدن به این هدف، مشخص کردن این امر است که آیا این شکل جدید از محافظت امنیت سایبری مؤثر است؟ درمجموع باید به این نکته اشاره داشته باشیم که چهار امر می‌توانند باعث کارآمد شدن یک پلتفرم امنیت سایبری برای کسب‌وکار شما بشوند.

چهار دلیل داشتن اهمیت پلتفرم امنیتی

۱. ارزیابی ریسک

فناوری خوب، ارزیابی مداومی از آسیب‌پذیری احتمالی کسب‌وکار شما به هکرها و خطاهای انسانی را انجام می‌دهد. این امر به مسئولین امنیت سایبری اجازه می‌دهد تا پارامترهای ریسک شرکت را سبک و سنگین کنند و درعین‌حال اصول را زیر پا نگذارند.

۲. تلاش فروشنده شخص ثالث

در محیط کنونی که پر است از خدمات و ارائه‌دهندگان امکانات و ابزار شخص ثالث،  فناوری بروز و مختص به صنعت می‌بایست شاخصه‌های تلاش فروشنده شخص ثالث را داشته باشند، این تلاش‌ها می‌بایست دربردارنده توانایی شناسایی و اجرای جامع ارزیابی ریسک بر روی هر فروشنده‌ای باشند که شرکت از آن‌ها استفاده می‌کند. این ارزیابی‌ها می‌بایست بر مبنای معیارهای قابل‌قبول، نه ملاک‌های ساختگی شرکت یا مسئولین امنیت سایبری پایگاه داده، باشند. علاوه بر این، فناوری باید دسترسی به داده‌های شرکت را محدود و تنها برای فروشندگانی که از قبل تأیید شده‌اند امکان‌پذیر کند.

اهمیت پلتفرم امنیتی

۳. آزمایش و ترمیم

ابزار امنیت سایبری شما می‌بایست آزمون‌هایی را در زمان‌هایی مشخص و به شکل دوره‌ای بر روی کارکنان، دستگاه‌ها و شبکه‌ها انجام بدهند تا آمادگی شرکت و امکان حملات هکرها را ارزیابی کنند. ازآنجاکه هکرها و خرابکارها سعی در سوءاستفاده از نقاط ضعف هوش مصنوعی سیستم دارند، نرم‌افزار شما می‌بایست آموزش لازم برای مقاومت از سوی تیم را به آن‌ها ارائه بدهد. زمانیکه کاربرها قربانی حملات می‌شوند، فرایند ترمیم باید شروع بشود. برای مثال، نرم‌افزار می‌بایست درجه شرکت و کاربر را ارتقا بدهد و حادثه را بر اساس سیاست‌های استاندارد پیگیری کند و آموزش‌های لازم را ارائه بدهد.

۴. بیمه یا تضمین امنیت سایبری

بسیاری از مالکین کسب‌وکارها بیمه اموال، حوادث یا مسئولیت دارند. این ابزار می‌بایست برای امنیت سایبری شرکت شما هم بکار گرفته شوند. بیمه امنیت سایبری باید سازگار با مدل کسب‌وکار و رفتار کاربرتان باشد. این بیمه از هزینه‌های اضافی و دسترسی خرابکاران به داده‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین تغییر نرم‌افزار و سخت‌افزار، پیگیری شکایت‌های کلاینت و غیره را هم شامل می‌شود. این بیمه در صورت عملکرد مطلوب، پاداش‌هایی را در نظر می‌گیرد.

جمع‌بندی

وقتی همه‌چیز سر جای خود باشد و چهاراصل ذکرشده به خوبی اجرا و دنبال بشوند، سطح قابل قبولی از اعتماد را خواهید داشت که باوجود آن، شاهد عملکرد امنیت سایبری شرکتتان هستید. فراموش نکنید که تمام کارمندان و مدیران شرکت باید دسترسی آسانی به سیاست‌ها و پروتکل‌های محافظت داده‌های شرکت داشته باشند. اسناد می‌بایست حاوی نام تأمین کنندگان امنیت سایبری، اصول و کاربران باشد تا امکان تخطی از اصول به پایین‌تر حد خود برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.