دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ

شاید نام دیجیتال مارکتینگ به گوش شما رسیده باشد. این علم یک علم نوپا است که به منظور بهره گیری از رسانه ها برای تبلیغات در فضای وب استفاده می شود. دیجیتال مارکتینگ یک ابزاری است که به تازگی جای پای خود را به بستر اینترنت باز کرده است و در حال ایجاد تغیر و تحولاتی در این عرصه می باشد.

در واقع اگر بخواهیم دیجیتال مارکتینگ را حرفه بازاریابی های سنتی مقایسه کنیم، پی خواهیم برد که با پیشرفت علم و تکنولوژی و فضای اینترنت دیگر مردم میل چندانی به گرفتن تراکت و یا خواندن روزنامه و تبلیغاتی از این قبیل را ندارند و گرایش بیشتر مردم به سمت تبلیغات مجازی سوق پیدا کرده اند. در فناو.ری دیجیتال مارکتینگ مشتریان بیشترین اهمیت را دارند و سازمان ها یا ارگان ها با استفاده از  هر ابزاری در فضای وب سعی می کنند تا بهترین تبلیغات را برای کاربرات فراهم آورد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور کلی استفاده از تمام ابزار های دیجیتالی را در بستر وب برای تبلیغات را دیجیتال مارکتینگ می گویند. برخی افراد گمان می کنند که دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی، هر دو یک عمل را انجام می دهند اما این تفکری اشتباه است. دیجیتال مارکتینگ شامل تمام رسانه های دیجیتال است اما بازاریابی اینترنتی بر روی بازاریابی بر روی بستر اینترنت فعالیت دارد و با دیجیتال مارکتینگ تفاوت دارد.در واقع بازاریابی اینترنتی یکی از زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید.

فناوری دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیار زیادی را دارد که در زیر برخی از آن ها را نام برده ایم:

۱: دسترسی سریع تر به مخاطب هدف

۲: قابلیت انتخاب مخاطب هدف بر اساس ویژگی های فردی همانند سن، جنسیت و..

۳: اندازه گیری اتفاقات و سنجه های مختلف

۴: قابلیت بهبود سیستم در سریع ترین زمان ممکن

۵: امکانات متنوع تبلیغاتی

۶: قیمت مناسب تبلیغات  و مدیریت کمپین های تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.