روش طراحی سایت ( قسمت اول )

روش طراحی سایت

طراحی سایت یکی از مهمترین فاکتورهای موجود در مفید بودن یا نبودن یک سایت به شمار می رود و آمار هایی همچون تعداد بازدید سایت، الکسا، PA، DA و به طور کلی سئو سایت به نوع طراحی سایت شما بستگی دارد. یک سایتی که طراحی استاندارد دارد و با تمامی فاکتورهای مرورگر شما سازگار است، رتبه بهتری را  در مقابل سایتی که طراحی استانداری را ندارد، می تواند به خود تخصیص دهد.

حال باید بدانیم که یک طراحی استاندارد چگونه طراحی است. برای انجام طراحی سایت حرفه ای شما در ابتدا باید یک ایده را در ذهن خود درست کنید و پس از آن شروع به طراحی آن با فتوشاپ کنید. پس از اینکه طراحی PSD سایت شما به پایان رسید می بایست کد این طرح را بزنید که آن هم با استفاده از زبان های برنامه نویسی HTML/CSS/JAVASCRIPT/JQERYو.. می باشد که باید به این نکته دقت داشته باشید در ابتدا یک فایل با نام TEMPLATE باز کرده و در آن پوشه هایی با نام هر زبانی که میخواهید از آن استفاده کنید را بسازید به غیر از زبانHTML که نیازی به فایل جداگانه ندارد.

روش طراحی سایت ( قسمت اول )

تا این مرحله شما فایل TEMPLATE را دارید که در درون آن پوشه هایی با نام های image/css/javascript/font/bootstrap/ می باشد. البته لازم به ذکر است که بدانید این موارد می تواند اضافه و یا کم شود. به عنوان مثال شاید فردی نخواهد از زبان جاوا اسکریپت استفاده کند پس نیازی هم به فایل جاوا اسکریپت نخواهد داشت. دقت داشته باشید که کد های شما بسیار مرتب نوشته شود تا امکان یافت المان های خاص را درصورت تغیر دادن داشته باشید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید یک فایل css چگونه به یک فایل html مخصوص به خود راه پیدا می کند؟ این ارتباط با استفاده از یک نیم خط کد تشکیل می شود. در این کد شما باید نام محل قرار گیری فایل css خود را و نام آن را وارد کنید. لازم به ذکر است که بدانید محل قرار گیری کد لینک در فایل html در قسمت head می باشد.

در جلسات بعد اموزش تصویری طراحی سایت را برای شما به اشتراک می گذاریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.