سفر در زمان

آیا می توان در زمان سفر کرد؟

سفر در زمان یکی از تخیلاتی است که تقریبا تمامی افراد حداقل ۱ بار به آن فکر کرده اند. تمامی افراد لحظاتی در زندگی خود دارند که از رفتاری که در آن زمان داشته اند، پشیمانند و دوست داشتند به گذشته برگردند و آن را اصلاح کنند. حتما فکر خواهید کرد که این مسئله و سفر در زمان بسیار دور از عقل و منطق می باشد. اما باید برای شما روزنه امیدی را باز کرد و گفت که نظریه ای که در سال ۱۹۰۵ توسط انیشتین ارائه شد می گوید که سفر در زمان امکان پذیر است.

حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی اوقات زمان بسیار برای شما زود می گذرد و در زمان هایی زمان به کندی سپری می شود. دقیقا زمان هایی که شما کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و به اصطلاح عوامانه سرتان شلوغ است، زمان بسیار زود می گذرد و زمانی که کاری برای انجام دادن ندارید، هرچه به ساعت خیره می شوید ساعت تکان نمی خورد. باید گفت که این اتفاق کاملا منطقی می باشد. زمان متناسب با سرعت شما حرکت می کند. زمان پدیده ای است که برای هر فرد یک سرعت جداگانه ای دارد. تقریبا همگی ما برای مان پیش آمده است که زمان برای ما زود بگذرد و برای همکارمان همان زمان بسیار کند بگذرد. این رخداد دقیقا به علت نظریه نسبیت زمانی است.

سفر در زمان نیازمند یک علم درونی است نه به یک ماشین زمان. همانگونه که شما می توانید با سرعت بیشتر زمان را سریعتر به جلو منتقل کنید و زمان رسیدن آینده را کمتر کنید، می توانید به گذشته برگردید و در زمان های مختلف سفر کنید. اما سفر در زمان دارای یک سری تناقض ها و پارادوکس هایی نیز می باشد و سوال هایی به وجود می آید که پاسخ دادن به آن ها دشوار است. به عنوان نمونه فرض کنید شما به زمانی سفر میکنید که پدر و مادر شما هنوز به دنیا نیامده اند، پس چگونه شما می توانید وجود داشته باشید و یا اگر در گذشته کاری را دستکاری کنید چه بر سر آینده و زمان فعلی خواهید آمد.

نمونه هایی از سفر کردن در زمان

در دسامبر سال ۲۰۰۸ تابوتی پیدا شد که متعلق به ۴۰۰ سال گذشته بود. این تابوت کاملا پوشیده شده از خاک و گرد و غبار بود و باستان شناسان معتقد بودند که در این ۴۰۰ سال این تابوت کاملا دست نخورده بوده است.

 سفر در زمان

پس از تمیز کردن این تابوت، باستان شناسان در پشت این تابوت، ساعتی را پیدا کردند که در پشت آن مارک ساعت سوئیس بوده است و ساعت ۱۰:۱۶ را نشان میداد. سوال اینجا است که ۴۰۰ سال پیش هیچ کمپانی برای ساخت ساعت وجود نداشته است، پس آن ساعت چگونه به درون تابوت رفته است؟

 سفر در زمان

یکی دیگر از پدیده هایی که باعث می شود بیشتر به امکان پذیر بودن سفر در زمان پی ببریم، عکس هایی است که در زمان های گذشته گرفته شده است. پوشیدن لباسی مدرن در دنیایی غیر مدرن کاملا غیر طبیعی است. برای فهم بیشتر به تصویر زیر دقت کنید.

 سفر در زمان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.