سهمیه بندی بنزین + جدول سهمیه خودروهای سواری

در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و مدیریت آن شرکت ملی فراورده های نفتی ایران تصمیم به سهمیه بندی بنزین برای انواع وسایل نقلیه کرده است. برای اطلاع از سهمیه بندی اعلام شده و  آگاهی از همه چیز در مورد ثبت نام و پیگیری کارت سوخت به اطلاعیه زیر رجوع کنید.

مطابق اعلامیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، نرخ بنزین معمولی سهمیه بندی شده هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، نرخ بنزین معمولی اما سهمیه بندی نشده هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و نرخ بنزین سوپر لیتری ۳۵۰۰ تومان تعیین گردیده است.

شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در جهت اجرای طرح مدیریت سوخت طرح سهمیه بندی بنزین را با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد. بر طبق این اطلاعیه سهمیه بنزین انواع خودروهای سواری در جدولی به اطلاع عموم رسیده است. این اطلاعیه موارد زیر را شامل می شود:

سهمیه بندی بنزین + جدول سهمیه خودروهای سواری از روز ۲۴ ماه آبان برای همه وسایل نقلیه که بنزین استفاده می کنند اعلام شده است.

  1. میزان سهمیه بنزین برای انواع خودرو

جدول سهمیه خودروهای دارای سهمیه بنزین

ردیف کاربری میزان سهمیه بنزین ماهانه (نرخ اول)
۱ قیمت و سهمیه بنزین ماشین سواری سال 98

سواری شخصی

بنزینی ۶۰ لیتر
دوگانه سوز ۳۰ لیتر
۲  

تاکسی

بنزینی ۴۰۰ لیتر
دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر
۳  

موتورسیکلت

موتورسیکلت

۲۵ لیتر
۴ وانت کم مصرفوانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر
دوگانه سوز ۶۰ لیتر
۵

وانت پر مصرف

بنزینی ۳۰۰ لیتر
دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر
۶

آمبولانس

۵۰۰ لیتر
  1. نرخ بنزین معمولی دارای سهمیه

– نرخ بنزین معمولی دارای سهمیه هر لیتر ۱۵۰۰ تومان تعیین شده است.

– نرخ بنزین معمولی بدون سهمیه هر لیتر ۳۰۰۰ تومان تعیین گردیده است.

– نرخ بنزین سوپر با هر لیتر ۳۵۰۰ تومان عرضه می شود.

  1. سهمیه کامل سوخت همه خودروها

از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه کامل سوخت همه خودروها به کارت های سوخت آنان واریز گردیده و سهمیه ماشین های شخصی به مدت ۶ ماه از قابلیت ذخیره برخوردار است. استفاده از این سهمیه های سوخت تنها با کارت های هوشمند سوخت شخصی امکان‌پذیر است.

  1. افرادی که دارای کارت سوخت شخصی نیستند

در خصوص کسانی که کارت سوخت شخصی را به هر دلیلی نگرفته اند، از ساعات اجرایی شدن این طرح، سهمیه سوخت آن ها مخفوظ بوده و از این نظر هیچ نگرانی وجود ندارد. کسانی که دارای کارت سوخت شخصی نیستند، همه افرادی که تا اکنون درخواست المثنی کارت سوخت را نداده اند، افرادی که متقاضی کارت سوحت بوده اند اما هنوز آن را دریافت نکرده اند و همینطور افرادی که کارت سوخت شان صادر گردیده ولی هنوز در شرکت ملی پست مانده است. سهمیه تمامی این افراد از امروز ذخیره و محفوظ خواهد ماند.

  1. قیمت گاز CNG تغییر نکرده است.

  1. برای خودروهای مسافربری بر مبنای اینترنت (تپسی و اسنپ)

به سهمیه بندی بنزین + جدول سهمیه خودروهای سواری رجوع شود. خودروهای اسنپ و تپسی به شرط آنکه قیمت های خود را از مقدار مصوب و قانونی، به تشخیص وزارت کشور تغییر نداده باشند، اعتباری مطابق با سهمیه مصوب داده خواهد شد. در راستای تامین سوخت ماشین های مسافر بر خطی و همچنین خودروهای بین شهری، آژانس های تاکسی رانی و آموزشگاه های رانندگی، تمهیداتی اتخاذ شده است که بلافاصله اعلام خواهند گردید.

  1. صاحبان خودروها با اولویت قرار دادن وانت بارها

برای این دسته از مقرر شده است که وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه در طول مدت یک ماه ضوابطی را در جهت تشویق مصرف CNG در خودروها ارائه داده و از طریق شورای اقتصاد تصویب گردانند.

  1. خودروهای دستگاه های اجرایی دولتی

علاوه بر این به تمامی خودروهای دستگاه های اجرایی دولتی، بر طبق ماده پنج قانون مدیریت ضوابط کشوری، دارای سهمیه بنزین نخواهند بود و خودروهای یاد شده باید با نرخ هر لیتر ۳۰۰۰ تومان بنزین مورد نیاز خود را دریلفت نمایند.

  1. نرخ نفت گاز حائز کارت سوخت جایگاه دار تغییر نخواهد کرد

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از انتشار این اطلاعیه از سوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام داشت که در جهت اجرایی کردن قانون هدفمندی یارانه ها سازمان برنامه و بودجه موظف شده است تمامی منابع حاصل از این اطلاح نرخ سوخت عینا به حساب سرپرست خانوارها واریز کند.

وی همچنین افزود: دولت موظف است به خانوارهایی که از یک تا پنج نفر هستند، میزان ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان پراخت کند. این یارانه در طول یک هفته تا ده روز آینده به حساب سرپرست های خانوار واریز خواهد شد.

رمز کارت سوخت معتبر

بنا بر اطلاعیه شماره ده شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در ارتباط با سهمیه بندی بنزین + جدول سهمیه خودروهای سواری به اطلاع همه هموطنان گرامی می رساند، از تاریخ امروز شنبه، بیست و پنج آبان تا آخر روز شنبه، سی ام ماه آذر چهار عدد آخر از سمت راست کد ملی هر شخصی که نام او پشت کارت سوخت نوشته شده، به عنوان رمز کارت سوخت شخصی، به اضافه رمز جاری کارت های سوخت معتبر می باشد.

با کارت شخصی سوخت بنزین سوپر نزنید

بنا بر اعلام سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، نمی توان با کارت سوخت شخصی بنزین سوپر زد. در صورت استفاده دستگاه هشدار می دهد که کارت غیر مجاز است.

خلافی موتورسیکلت – استعلام با روش‌های حضوری و آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.