طریقه برخورد صحیح با مشتری

با مشتریان خود چگونه رفتار کنیم؟

قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید ، احترام گذاشتن در همه جا و برای تمامی مشتریان امری ضروری است.

این نکته را به یاد داشته باشید که اولویت های مشتریان حتما با اولویت های شما متفاوت است .مشتریان شما را با توجه به ظاهرو محیط سازمانی در رابطه با کسب و کارقضاوت خواهند کرد.

درنظر داشته باشید ، اگر شما در حفظ مشتریان خود کوشا نباشید دیگران این کار را خواهند کرد ، در نتیجه رضایت مشتریان خود را به دست آورید .

برای انجام فروش بهتر به مشتریان خود در گام اول به فکر خدمات بهتر باشید.

در نظر داشته باشید یک فروشنده حرفه ای ، با درک و اطلاع از نیازهای مشتری خود می تواند خدمات و فروش بهتری ارائه دهد.

هرگز منتظر نمانید تا مشتریان با شما تماس برقرار کنند ، شما به دنبال جذب مشتری خود بروید.

طریقه برخورد صحیح با مشتری

ما در اینجا به چند نکته مشتری مداری اشاره می کنیم :

 ۱۰ نکته برای کار با مشتریان

مهمترین دارایی شرکت شما مشتریان آن است . بدون وجود مشتری، شما نمی توانید در کسب و کارخود موفق باشید . مطمئنا شما می توانید مشتری های جدید را با محصولات دارای کیفیت، هدایای رایگان یا کاهش قیمت های خود نسبت به سایر رقیبان جذب کنید؛ یک ارتباط موثر با مشتریان باعث برقراری ارتباطات برای خرید و توصیه شدن به افراد دیگر توسط مشتریان می شود.

 به مشتریان گوش دهید

گاهی مشتریان فقط باید بدانند که شما به صحبت های آنها برای ارائه خدمات مورد نیاز آنها گوش می دهید. اگر دچارمشکلی باشند، با گوش دادن، شما نشان می دهید که به آنها  اهمیت می دهید .

طریقه برخورد صحیح با مشتری

عذرخواهی کنید

وقتی اشتباهی از جانب شما رخ می دهد از مشتری خود حتما عذر خواهی کنید ،کلماتی امثال عذرخواهی ومن متاسفم جزء کلمات شگفت انگیز وهمچنین تسکین بخش برای مشتری است .با زدن این کلمات به مشتری خود نشان می دهید که متاسف هستید از مشکلی که پیش آمده است  وبرای جبران آن حتما تلاش می کنید . این امر به مشتری شما حس اطمینان می دهد .

طریقه برخورد صحیح با مشتری

مشتریان خود را جدی بگیرید

مشتریان خود را مهم و ارزشمند بدانید. مهم این نیست که سوال آنها از نظر شما چقد مسخره به نظر می رسد ، ولی برای مشتری شما ممکن است مهم باشد .اگر آنها احساس بکنند شما در حال خندیدن به آنها می باشید واز بالا به آنها نگاه می کنید توقع این را نداشته باشید که آنها محصول شما را خریداری کنند.مشتریان شما میتوانند خیلی حساس باشند.

آرامش خود را حفظ کنید

حفظ کردن آرامش در برخی مواقع ممکن است کاری بسیار دشوارباشد ، اما این نکته را حتما در نظر داشته باشید که حفظ آرامش شما به آرامش مشتری کمک خواهد کرد وبه آنها این حس را می دهد که شما قادر به کنترل شرایط و وضعیت خود هستید ومی توانید در کنار آرامش به حل مشکلات آنها بپردازید.

طریقه برخورد صحیح با مشتری

شناسایی و پیش بینی نیازها

اکثر نیازهای مشتری به جای منطقی بودن امکان دارد عاطفی نیز باشد .هرچه بیشتر مشتریان خود را بشناسید بهتر نیازهای آنها را پیش بینی خواهید کرد.ارتباط خود را به طور منظم با مشتریانتان حفظ کنید تا از مشکلات و نیاز های آنها در آینده مطلع شوید.

پیشنهاد  و راه حل

به مشتریان خود برای حل مشکلات پیشنهاد و راه حل ارائه دهید . این امر به مشتریان شما حس آرامش می دهد و شخصیتی جذاب و مورد اطمینان از شما در ذهن آن ها می سازد.

کمک به مشتریان 

همیشه به دنبال راه هایی برای کمک به مشتریان خود باشید. هنگامی که آنها یک درخواست (تا زمانی که منطقی است) از شما دارند به آنها بگویید که می توانید آن را انجام دهید. این گزینه یکی از روش های موثر در کسب و کار است .

محدودیت های خود را تایید کنید

اگر شما قادر به انجام یک درخواست نیستید، بهتر است با مشتریان خود نیز در میان بگذارید. شما نمی توانید همه چیز را به همه بدهید. اگر فکر می کنید  که نمی توانید در مقابل درخواست مشتری نیاز آن را برطرف کنید، به آنها کمک کنید تا گزینه جایگزین را پیدا کنند.

در دسترس باشید

ارائه کردن خدمات به مشتری فقط به شکل ارتباط تلفنی نیست .
اگردر صنعت یا بازاری کار می کنید که مشتریان آن به صورت دائمی با  اینترنت همراه هستند، شما باید تحویل خدمات خود را تغییر دهید تا بتوانید نیاز های مشتریان خود را تامین کنید.و همچنین ارائه خدمات را با توجه به درخواست نیازهای مشتریان خود به روز کنید.

طریقه برخورد صحیح با مشتری

 دریافت اطلاعات ازپیشنهادات و انتقادات

اطلاع پیدا کردن از انتقادات و پیشنهادات مشتریان یک راه حل بسیار عالی برای پیشرفت در کسب و کار شما است .شما در ابتدا باید راه هایی را برای ارائه نظرات مشتریان خود در نظر بگیرید . به طور مثال ایجاد یک ایمیل ، تماس تلفنی با آنها و یا نصب جعبه ای برای پیشنهادات یا انتقادات برای مشتریان .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.