مدیریت سایت

وظائف یک مدیریت سایت چیست؟

پس از طراحی سایت و بارگذاری آن بر روی هاست، به روز کردن مرتب سایت و مدیریت قسمت های مختلف اعم از محتوا و دیگر موارد از ویژگی های بارز یک سایت خوب است. برای این که یک سایت بازدهی مناسبی داشته باشد باید مدیریت خوب داشته باشد.

یک مدیر سایت به قسمت های مختلف یک سایت نظیر  مدیریت کاربران ، گروه بندی کاربران، مدیریت منوها، آمار سایت، بازنویسی آدرس ها، فرم ساز و پروفایل و … دسترسی دارد.

مدیریت سایت

با استفاده از قسمت مدیریت کاربران، یک مدیر سایت می تواند کاربران جدیدی را اضافه و حق دسترسی های متفاوتی را تعیین کند و یا می تواند برای کاربران گروه بندی های متفاوتی را درست کند که حق دسترسی های یکسانی را داشته باشد. یک مدیر سایت می بایست یک تیم فنی خوبی را برای سایت خود تدارک ببیند.

وظائف مدیر سایت شامل موارد زیر می باشد:

۱: مدیریت تیم تولید محتوا___ هر سایتی نیازمند تولید محتوایی است که با استاندارد های مرورگر ها و سئو هم خوانی داشته باشد. یک مدیر سایت می بایست بر این عمل، نظارت و کنترل کافی داشته باشد. همانطور که می داند محتوا در سایت پادشاست لذا کارشناسان تولید محتوا کاره بسیار حساسی دارند.

۲: تفکر در زمینه توسعه سایت___ شما به عنوان مدیر سایت می بایست آینده یک کسب و کار را تعیین کند و پیش بینی کنید که سایر رقیبان چه استراتژی هایی را در پیش خواهند گرفت.

۳: برگزاری جلسات داخلی با تیم به صورت منظم___به عنوان مدیر سایت شما باید هر هفته با تیم فنی و تولید محتوای خودتان جلسه داشته باشید و در آن مشکلات را بیان و رفع کنید.

۴: ایجاد رابط کاربرپسند___ طراحی رابط کاربری مناسب یکی دیگر از وظایف مدیر سایت است. کاربران سایت در حقیقت مهمان یک سایت هستند لذا باید مدت زمانیی که در سایت هستند را باید شرایطی فراهم کرد که از بودن در سایت لذت ببرید.

۵: معرفی خدمات و محصولات به کاربران

۶: جمع آوری اطلاعات مخاطبین سایت

۷: تحلیل داده های آماری سایت

۸: پشتیبان گیری از محتوای سایت

۹: کاربر ویژه

۱۰: جذب ترافیک به سایت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.