آموزش مسدود کردن وب‌سایت‌ها در مرورگر کروم ۱۲ IOS

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

مرورگر کروم سیستم‌ عامل iOS، جایگزینی مناسب برای مرورگر Safari در آیفون و آیپد است. این مرورگر از سیستم عامل‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و توانایی یکپارچه‌سازی داده‌های همگام‌سازی شده شبیه به هم را دارد.

اگر از کاربران فعال در زمینه‌ی وب‌گردی باشید، حتماً بارها در جستجوی گوگل با نتایج اسپم و تبلیغاتی مواجه شده‌اید. اگر فرزند شما دارای یک دستگاه هوشمند آیفون یا آیپد است یا اینکه فرزندتان از گوشی هوشمند شما استفاده می‌کند بهتر است که محیط اینترنت را برای فرزند خود کمی امن‌تر کنید. 

خوشبختانه، سیستم عامل  iOS قادر به مسدودسازی محتوای ناخواسته مرورگر کروم و یا محتوای مرتبط با آن می‌باشد. در این سیستم‌عامل می توانید سایت‌های بزرگ‌سالان را مسدود کنید یا اینکه با درست کردن یک لیست سفید از دسترسی کودکان به دیگر سایت‌های موجود در فضای وب جلوگیری کنید. با ویژگی جدید Screen Time در ۱۲ iOS، محدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌ها در آیفون یا آیپد، راحت‌تر از همیشه است.

محدودیت‌های ساخته‌شده در iOS برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها نه‌ تنها در مرورگر Safari بلکه در مرورگرهای دیگر مانند Google Chrome به‌ عنوان یک ابزار مفید عمل می‌کنند.

بااین‌حال، توجه داشته باشید که هر زمان که بخواهید یک وب‌سایت را مسدود کنید، لیست محتوای مربوط به بزرگ‌سالان اپل به‌ طور خودکار اجرا می‌شود. همچنین، محدودیت‌ها نه‌ فقط برای مرورگر کروم  بلکه بر روی  همه مرورگرهای نصب‌شده در دستگاه شما، اعمال می‌شود.

مرحله ۱: برنامه تنظیمات را بازکنید.

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

گام ۲: گزینه Screen Time انتخاب کنید و سپس روی Content & Privacy Restrictions ضربه بزنید. اگر کد عبور محدودیت تعریف کرده باشید، باید آن را برای ادامه مراحل وارد کنید. در غیر این صورت، می توانید تنظیمات را با ضربه زدن بر روی گزینه Use Screen Time PassCode  قرار دهید تا محدودیت‌ها بدون اجازه شما تغییر نکند.

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

مرحله ۳: بر روی گزینه‌ی Content Restrictions، ضربه بزنید. اگر این گزینه را مشاهده نکنید، کلید را مجدداً در کنار Content & Privacy Restrictions قرار دهید تا آن را نشان دهد.

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

مرحله ۴: گزینه‌ی Web Content را انتخاب کنید.

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

مرحله ۵: گزینه ی  Limit Adult Websites را انتخاب کنید. اکنون دو گزینه جدید را در نیمه پایین صفحه‌ نمایش مشاهده می‌کنید: always Allow and Never Allow

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

مرحله ۶: بر روی Add Your Website Under Never Allow ضربه بزنید و سپس URL وب‌سایت مورد نظر را در فیلد url اضافه کنید. این فرایند را برای هر وب‌سایت دیگری که قصد مسدودسازی آن را دارید، تکرار کنید.

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

گام ۷: اگر مرورگر کروم را بازکنید و آدرس را وارد نمایید مشاهده خواهید کرد که سایت مسدود شده است.

مسدود کردن وب‌سایت‌ها در ۱۲ IOS

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *