نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام (دیلیت اکانت اینستاگرام)

از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می توان اینستاگرام را نام برد که امروزه طرفداران زیادی را در دنیا به خود جلب کرده است و اصلی ترین کاربرد این برنامه جهت انتشار عکس و فیلم در فضای مجازی می باشد.

اینستاگرام در عین داشتن جذابیت های فراوان، می تواند روزانه وقت زیادی را از  کاربر بگیرد؛ لذا ممکن است برخی از افراد به دلایل مختلفی بخواهند اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود کنند.

نکته مهم در این زمینه این است که بعد از پاک کردن حساب کاربری خود، تمام پست ها، کامنت ها، دایرکت های شما به طور کامل پاک شده وفالوورهای خود را نیز از دست خواهید داد و دیگران نیز دیگر قادر به پیدا کردن و دیدن اکانت شما نیستند!

ما در این مقاله به توضیح نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام (دیلیت اکانت اینستاگرام) می پردازیم.

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام

چطور از یوتیوب فیلم دانلودکنیم؟ 

آموزش گام به گام پاک کردن اکانت اینستاگرام

  • گام اول

شما برای این کار نمی توانید از درون برنامه اینستاگرام اقدام کنید و باید ابتدا وارد سایت اینستاگرام به آدرس https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

شوید.

  • گام دوم

در این مرحله ممکن است از شما نام کاربری و رمز عبور بخواهد، و بعضی اوقات ممکن است مستقیماً وارد حساب کاربری تان شود.

  • گام سوم

از منو وارد قسمت مربوط به حذف حساب کاربری، یعنی Delete Account شوید.

  • گام چهارم

حال در صفحه ی Delete Your Account، در پایین صفحه، باید دلیل حذف حساب اینستاگرام خود را از بین گزینه های ارائه شده، انتخاب کنید.

  • گام پنجم

پس از انتخاب دلیل‌تان، کادری برای وارد کردن پسورد ایستاگرامتان فعال می شود. بدین ترتیب وارد مرحله آخر حذف حساب کاربری خود می شوید.

  • گام ششم

پس از وارد کردن پسورد خود در قسمت انتهایی صفحه، روی کلید قرمز رنگ با عنوان Permanently delete my account زده و سپس نمایش اعلان اطمینان از حذف اکانت، گزینه Ok را انتخاب نمایید تا حساب کاربری اینستاگرام شما پاک شود.

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام

چند نکته مهم در مورد حذف اکانت اینستاگرام

۱. پس از حذف اکانت اینستاگرام خود، مجدداً نمی توانید اکانتی با همان نام کاربری قبلی، برای خود بسازید.

۲. هر ایمیل را فقط برای یک اکانت می توانید استفاده کنید و ایمیلی که برای تایید هویت خود در اطلاعات حساب کاربری تان وارد نموده اید، برای اکانت دیگری قابل به کارگیری نخواهد بود!

چگونه ایمیل بسازیم؟

لذا اگر میخواهید مجدد اکانت دیگری با همان ایمیل بسازید، می توانید در قسمت Edite Profile، آدرس ایمیل خود را پاک کرده و یا ایمیل دیگری (حتی ایمیلی غیر معتبر) وارد نمایید و سپس اقدام به پاک کردن اکانت خود کنید.

۳. در صورتی که برای مدت کوتاهی قصد دارید از اینستاگرام استفاده نکنید، میتونید از دلیت اکانت موقت (یا دی اکتیو کردن اکانت) استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.