واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی (VR) استفاده از تکنولوژی کامپیوتر برای ایجاد محیط شبیه سازی شده است. بر خلاف رابط کاربری سنتی، VR کاربر را درون یک تجربه قرار می دهد. به جای دیدن یک صفحه در مقابل آنها، کاربران غوطه ور هستند و قادر به تعامل با دنیای ۳D هستند. با شبیه سازی بسیاری از حواس های ممکن، نظیر بینایی، شنیدن، لمس کردن، حتی بویایی، رایانه به یک دروازه بان به این جهان مصنوع تبدیل می شود. تنها محدودیت های تجربیات واقعی VR در دسترس بودن محتوا و قدرت محاسبات ارزان است.

تفاوت بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، دو طرف یک سکه هستند. واقعیت افزوده شبکهای مصنوعی را در محیط واقعی شبیه سازی می کند؛ واقعیت مجازی ایجاد یک محیط مصنوعی برای ساکن شدن است.

در واقعیت افزوده، رایانه از سنسورها و الگوریتم ها برای تعیین موقعیت و جهت دوربین استفاده می کند. فن آوری AR پس از آن گرافیک ۳D را ارائه می دهد همانطور که از نظر دوربین ظاهر می شود، جمع آوری تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر بر روی یک دیدگاه کاربر از دنیای واقعی است.

واقعیت افزوده چیست؟

در واقعیت مجازی، رایانه از سنسورهای مشابه و ریاضی استفاده می کند. با این حال، به جای قرار دادن یک دوربین واقعی در یک محیط فیزیکی، موقعیت چشم کاربران در محیط شبیه سازی قرار گرفته است. اگر سر کاربر تغییر کند، گرافیک به این ترتیب واکنش نشان می دهد. تکنولوژی VR به جای ترکیب مجازی و یک صحنه واقعی یک جهان متقاعد کننده و تعاملی برای کاربر ایجاد می کند.

انسان ها موجودات بصری هستند و تکنولوژی نمایش اغلب تنها بزرگترین تفاوت بین سیستم های واقعیت مجازی همه جانبه و رابط کاربری سنتی است. به عنوان مثال، CAVE محیط های مجازی اتوماتیک به طور فعال محتوای مجازی را بر روی صفحه نمایش اندازه اتاق نمایش می دهد.

با تعدادی از گزینه های سخت افزاری و نرم افزاری جدید، آینده پوشیدنی در حال ظهور است اما هنوز ناشناخته است. مفاهیم مانند گوگل کارتن، سامسونگ GearVR و اپسون Movario پیشرو هستند اما بازیکنان همچون Meta، Avegant Glyph، Daqri و Magic Leap نیز وجود دارند که ممکن است صنعت را با سطوح جدیدی از غوطه وری و قابلیت استفاده شگفت زده کند.

انسان ها نسبت به نشانه های بصری سریع تر به نشانه های صوتی واکنش نشان می دهند. در حالی که اطلاعات سمعی و بصری به راحتی در واقعیت مجازی تکرار می شود، تلاش های تحقیق و توسعه فعال هنوز در حوزه های دیگر انجام می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.