چگونه به صفحه ی اول گوگل برسیم؟

صفحه اول گوگل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی داشتن یک وب‌سایت به افراد در کسب‌وکار کمک زیادی می‌کند. روزانه افراد زیادی از طریق جستجو در اینترنت و موتورهای جستجو به خرید اینترنتی می پردازندویا اطلاعات موردنیاز خود را به دست می‌آورند.

یک وب‌سایت قوی شمارا از بسیاری از روش‌های قدیمی و سنتی تبلیغات بی‌نیاز می‌کند.

ولی لزوماً فقط با داشتن یک وب‌سایت نمی‌توان در کسب‌وکار خود موفق شد و نمی‌تواند مفید باشد.

افراد معمولاً به وب‌سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل هستندبیشترکلیک می کنندتا به سایت هایی که صفحات دیگرهستند. بنابراین حضور در صفحه اول نتایج گوگل اهمیت فراوانی دارد.

نیاز است از تکنیک‌هایی برای افزایش بازدید و دیده شدن سایت و قرار دادن سایت در صفحه اول گوگل استفاده کرد که اصطلاحاً این تکنیک‌ها به‌عنوان سئو و بهینه‌سازی سایت شناخته می‌شوند.

با استفاده از بهینه‌سازی و سئو می‌توان شرایط لازم برای پیشی گرفتن از سایر سایت‌های رقیب و کسب نتایج بهتر در جستجوی گوگل به دست اورد.

سئو

راهکارهایی برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل:

راهکارها شامل سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت می‌باشد که سئوداخلی شامل:

 وب سایتی مناسب داشته باشید.

قالب مناسبی داشته باشد یعنی تا جای ممکن چگالی html صفحات آن نسبت به متنی که شما می‌گذارید کم باشد.

ساختار مناسبی ازنظر لینک‌های داخلی بین صفحات شما ایجاد کند.

رسیدن به صفحه ی اول گوگل,لینک داخلی

لینک‌های داخلی لینک‌های هستند که در یک صفحه از سایتتان به دیگر اطلاعات در سایتتان اشاره دارد. درواقع این‌ها بک لینک‌هایی هستند که به گوگل می‌گویند که شما اطلاعات مهم دیگری دارید و گوگل باید به آن‌ها هم نگاه بیاندازید.

این اجازه می‌دهد تا شما به موتورهای جستجو نشان دهید که کدام صفحه از مطالب شما دارای بالاترین اولویت هست و همچنین بگویید کدام صفحات به لحاظ محتوا به هم وابسته هستند.

از عنوان‌های مناسب استفاده شود.

وقتی مطلبی جستجو می‌کنید عنوان اولین چیزی است که می بینیدو روی ان کلیک می‌کنید.

بنابراین لازم است از عنوان‌های مناسب و مختصر و جذاب استفاده شود، همچنین مطمئن شوید هر صفحه دارای یک عنوان منحصربه‌فرد است و محتوا تکراری نباشند تعداد کاراکترهای عنوان زیر ۶۰ کاراکتر باشد.

صفحات سایت سرعت بالایی داشته باشند.

رسیدن به صفحه ی اول گوگل,سرعت سایت

سرعت سایت از عوامل مهمی است که نقش تعیین‌کننده در قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل دارد، سرعت بارگذاری زیاد نه‌تنها تأثیر منفی بر سئو سایت شما داشته باشد، بلکه باعث ترک کاربران خواهد شد.

اگر بارگذاری بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، ۴۰ درصد از مشتریان یک صفحه را ترک می‌کنند.

بنابراین نباید از تصاویر سنگین در سایت استفاده کرد و از پلاگین های کمتر استفاده شودو فایل‌های css و html فشرده‌سازی شوند.

برای هریک از صفحات سایت توضیحات مناسب بنویسید.

یکی از عواملی که پربازدید سایت تاثیرگذاراست متا یا توضیحات مناسب است، شما با نوشتن توضیحات مناسب و مربوط به مطلب می‌توانید بازدیدکننده بیشتری به سایت خود جذب کنید.

 متاتگ یا توضیحات در صفحه نتایج جستجوی گوگل به‌طور مستقیم زیر URL صفحه‌نمایش داده می‌شود و باید در آن شما بیان کنید که محتوای اصلی این سایت در مورد چه چیزی است.

طول کاراکتر این متا تگ باید که بین ۷۰ تا ۱۵۰ کاراکتر می‌باشد.

کلمات کلیدی مناسب با کسب‌وکار خودرا پیدا کنید.

رسیدن به صفحه ی اول گوگل,کلمات کلیدی

کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربران توسط آنان به سایت شما وارد می‌شوند.

برای پیداکردن کلمات کلیدی می‌توان از ابزارهای keyword planner و kwfinder استفاده کرد.

چگونگی استفاده از کلمات کلیدی در محتوای سایت خیلی مهم است. استفاده بیش‌ازحد، مورد جریمه گوگل می‌شود و استفاده خیلی کم هم اثری در سایت شما برای قرارگیری در صفحه اول گوگل نخواهد داشت.

محتوای مناسب و مفید برای وب‌سایت بنویسید.

درموردکسب و کار خود محتوای مناسب و مفید بنویسید تا کاربران زیادی از سایت شما بازدید داشته باشند.

هرگز از مطالب سایت‌های دیگر کپی نکنیدوبرای خود محتوای اختصاصی بنویسید.

مخاطبان و رقبای سایت خود را بشناسید.

رسیدن به صفحه ی اول گوگل,شناسایی رقبا سایت

در دومین قدم باید بدانید که مشتری سایت شما معمولاً به دنبال چه کلماتی جستجو می‌کند و چه نیازهایی دارند.

با بررسی امکاناتی که می‌توانید برای آن‌ها ارائه دهید و امکانات سایت‌های مشابه می‌توانید به اطلاعات بسیار ارزشمندی دست پیدا کنید و ساختار محتوا و معماری سایت خود را بر این اساس بنا کنید.

شناسایی نیازهای مخاطب نه‌تنها تأثیر مستقیمی در قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل دارد بلکه در مراحل بعدی یعنی تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری نیز نقش اساسی پیدا می‌کند؛ بنابراین همواره سعی کنید نیازهای مخاطبین خود را تشخیص داده و آن‌ها را برطرف کنید.

بررسی رقبا به شما کمک می‌کند تا با کسب ایده‌های خوب و کمی تغییر در روش‌هایی که رقبا از آن استفاده می‌کنند بتوانید مشتریان را به سمت خود هدایت کنید.

همه کسب‌وکارهای آنلاین برای موفقیت خود باید به این مرحله توجه کنند و برای این کار باید به‌ویژه وب‌سایت‌های قدیمی و معتبر را به‌دقت بررسی کنند؛ به این دلیل که آن‌ها ایده‌های جذابی را اجرا کرده‌اند که بازدهی خوبی داشته است.

ازلینک خارجی در سایت خود استفاده کنید.

لینک های خارجی لینک‌هایی هستند که شما به دیگر سایت‌ها می‌دهید یا از دیگر سایت‌ها دریافت می‌کنید.

 تأثیر این لینک‌ها برای صفحه اول گوگل به‌مراتب خیلی مهم‌تر از لینک‌های داخلی است، مخصوصاً اینکه اگر از شبکه‌های اجتماعی باشد.

هرچه محتوای سایت شما مناسب باشد، شانس دریافت لینک‌های خارجی به سایت شما بیشتر خواهد بود.

برای سئوی تصاویر از تگ alt استفاده کنید

استفاده از تگ alt به گوگل برای جستجوی عکس‌ها کمک می‌کند، هنگامی‌که کاربر عکسی را در قسمت image گوگل جستجو می‌کند، این شانس برای شما وجود دارد عکس شما در قسمت‌های ابتدایی نشان داده شود.

زمانی که عکسی بارگذاری نشود، این متن به‌جای آن نشان داده خواهد شد و ازاین‌رو باعث کمک به سایت برای قرارگیری در صفحه اول گوگل می‌شود.

برای سایت خود نقشه سایت بسازید.

رسیدن به صفحه ی اول گوگل,نقشه سایت

نقشه سایت لیستی از تمام URL های ساخته‌شده برای کلمات کلیدی ارزشمند شما است. داشتن نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بهتر درسایت شما پیمایش کرده و ازاین‌رو در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

این نکته را در نظر داشته باشید که شما سایت خود را برای موتورهای جستجو اول‌ازهمه باید بهینه کنید و این کار به‌خوبی انجام نمی‌شود مگر با داشته یک نقشه سایت که به آن‌ها نقشه کلی مسیر پیمایش را معرفی کنید.

از ابزارهای به‌روز سئو استفاده کنید از الگوریتم‌ها و تغییرات گوگل آگاه باشید.

ابزارهای زیادی برای سئو وجود دارند که می‌توانند آمار تحلیلی مناسبی به شما بدهند. همواره سعی کنید از این ابزارها بهترین استفاده را ببرید و خود را با الگوریتم‌های جدید گوگل وفق دهید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *