چگونه به هدفمان برسیم؟

چگونه به هدفمان برسیم؟

راه های رسیدن به هدف چیست؟

سطح تعهد خود را ارزیابی کنید

قبل از شروع کارهایتان به سوی یک هدف دشوار، مهم است که از خود بپرسید که چقدر متعهد به آن هستید. سطح تعهد شما جزء مهم موفقیت و رسیدن به هدف است.

این تعهد می تواند یک قرارداد شخصی، تعهد به خود و اهداف شما باشد.

اگر شما به اهداف دشوار متعهد نباشید به احتمال بسیار زیاد در انجام چنین کاری موفق نخواهید بود.

چگونه به هدفمان برسیم؟

شانس موفقیت خود را با ایجاد یک هدف محکم افزایش دهید

 عوامل بسیاری وجود دارد که به توسعه و دستیابی به اهداف شخصی شما می انجامد. اهداف به صورت جامد “SMART” هستند، به این معنی که آنها خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی در محدودیت زمانی خاصی هستند. اگر هدف شما هر کدام از اینها باشد، منجر به رسیدن موفقیت می شود.

هدف های مبهم برای رسیدن سخت تر است زیرا موضوع آن کمتر روشن است که چه کاری باید انجام دهید تا به هدف برسید.

ممکن است که شما تا به حال سخت ترین هدف خود را به دست نیاورده باشید، زیرا شما برای رسیدن به اندازه کافی تلاش نکرده اید.

 به عنوان مثال، هدف “دستیابی به یک فرد بهتر” امکان پذیر نیست. این بسیار مبهم است، و شخصی که این هدف را دارد باید بداند، همیشه می تواند بهترین باشد زیرا این چیزی است که در هر فرد با تغییر در قابلیت هایش امکان پذیر می شود.

شکست هدف های کوچک

گام بعدی این است که هدف چالش برانگیز خود را در بخش های کوچکتر شکست دهید. همچنین باید اهداف مشخص و قابل اندازه گیری باشد. شکستن هدف در قسمت های کوچکتر، به شما امکان می دهد که یک برنامه گام به گام برای رسیدن به هدف “بزرگ” ایجاد کنید.

این کار همچنین فرصت هایی را برای شما فراهم می کند که پیشرفت هایی را که ایجاد کرده اید، به یاد داشته باشید. این می تواند به شما در حفظ انگیزه کمک کند.

 به عنوان مثال، اگر هدف شما کسب درآمد از PhD در فیزیک باشد، فکر کنید در مورد آنچه شما باید به دست آورید. شما نیاز دارید که به مدرسه grad مراجعه کنید. شما باید پذیرفته شوید. شما باید وارد مدرسه شوید. شما باید تمام دوره های مورد نیاز را تکمیل کنید. شما باید امتحانات مقدماتی خود را تحویل بگیرید و غیره.

یک جدول زمانی تنظیم کنید

 هنگامی که شما مجموعه ای از اهداف را ایجاد کردید، آنها را توسط یک جدول زمانی منطقی سازماندهی کنید که نشان دهد چقدر طول می کشد تا به هر یک از آنها دست یابید.

 یک جدول زمانی به شما کمک خواهد کرد که با برنامه ریزی به موفقیت های خود دست یابید.

چگونه به هدفمان برسیم؟

برای موانع برنامه ریزی کنید

 دستیابی به سخت ترین اهداف معمولا به معنی به چالش کشیدن بسیاری از موانع است. برای رسیدن به هدف خود و جلوگیری از موانع باید وقت بذارید.

 داشتن یک ایده از موانعی که ممکن است با آن روبرو شوید، به شما کمک می کند تا یک طرح برای مقابله با آنها ایجاد کنید.

 به عنوان مثال، اگر شما آموزش می دهید تا یک ماراتن را اجرا کنید، چه اتفاقی می افتد که در راه می ایستید؟ شما ممکن است در طول تمرین زخمی شوید. یا ممکن است چیزی در کار یا زندگی شخصی شما اتفاق بیفتد که باعث می شود تا مدتی با جدول زمانی تمرینتان همخوانی نداشته باشید. اگر یکی از این اتفاقات رخ دهد چه خواهد شد؟

 داشتن طرح احتمالی برای ضربه های اجتناب ناپذیر در جاده ها، رسیدن به هدف را آسان تر می کند و باعث موفقیت و رسیدن به هدف در زمانی می شود که موانع وجود دارد.

 شما احتمالا قادر به پیش بینی هر مانعی نخواهید بود. اما، تلاش برای پیشبرد تفکر در مورد آنها می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد حتی زمانی که شما با مشکلات غیر منتظره مواجه می شوید.

ذهنیت خود را تغییر دهید

 بخش مهمی از دستیابی به اهداف سخت، داشتن نظم درست است. مهم است که به یاد داشته باشید برخی از چیزها فراتر از کنترل شما هستند.

 بسیاری از مردم بر این باورند که زندگی چیزی است که برای آنها اتفاق می افتد، نه چیزی که آن ها  برای خود ایجاد می کنند. این نام “ناحیه کنترل خارجی” است. این یک ذهنیت است که شانس و یا افراد دیگر را سرزنش می کند زمانی که همه چیز کار نمی کند.

یک موضوع خارج کنترل این ذهنیت را می سازد که فرد در هدف خود شکست خورده است. در عوض برای کنترل داخلی “درونی” تلاش کنید. این یک نگرش قدرتمند است که به شما کمک خواهد کرد انگیزه خود را برای رسیدن به هدف دشوارخود بگذارید.

 توجه خود را به هدف جلب کنید هنگامی که شما خودتان فكر می كنید: هیچ چیز نمی توانم در مورد این كار انجام دهم از خود بپرسید كه آیا این درست است. ممکن است این ذهنیت در حقیقت یک وضعیت دشوار را برای شما در رسیدن به هدفتان ایجاد کند.

تأثیر رادر هدف تعیین کنید

 یکی دیگر از راه های عالی برای انگیزه دادن به خودتان این است که سعی کنید تأثیری را که رسیدن به این هدف در زندگیتان است را پیش بینی کنید.

 تصور شما از رسیدن به هدف و تاثیراتی که تجسم کرده اید در مراحل مختلف رسیدن به هدف می تواند انگیزه شما را افزایش دهد.

 این تاثیر بر ذهن فرد راه خوبی در طوفان مغزی است زیرا شما عواقب مثبت رسیدن به هدف خود را در نظر گرفته اید.

محیط مناسب ایجاد کنید

رسیدن به هدف وقتی آسان تر می شود که محیطی ایجاد کنید که باعث تشویق شما به هدف شما شود.

 به عنوان مثال، اگر شما یک فردی الکلی هستید و سعی می کنید که ترک کنید ، گام مهم این است که تمام الکل را ازاطراف محیط زندگی خود بیرون ببرید

 سعی کنید از محیط و افرادیب که مصرف الکل می کنند دور شوید و در عوض، خود را با افراد ی که به دنبال هدف هستند سرگرم کنید و با آن ها اهداف خود را بررسی کنید. این می تواند به شما برای پاسخگویی بیشتر کمک کند. چنین افرادی همچنین ممکن است توصیه یا بینش مفید داشته باشند، به ویژه اگر اهدافشان مشابه شما باشد.

اختصاص دادن زمان لازم

اهداف دشوار از طریق ساعت (یا روز یا سال) سخت به دست می آیند. درک کنید که هیچ راهی برای این کار وجود ندارد و زمان لازم رسیدن به هدف را در اختیار شما قرار می دهد.

 داشتن یک روال روزمره که در آن شما مقدار مشخصی از وقت را برای کار بر روی اهداف خود برنامه ریزی کرده اید، بسیار مفید می باشد.

 بعد از مدتی کار بر روی هدف شما عادت خواهد شد. این پیشرفت مداوم را تضمین می کند و کار خود را بر روی هدف خود به طور خودکار انجام می دهد.

چگونه به هدفمان برسیم؟

اقامت انگیزه

 از آنجا که رسیدن به هدف سخت ترین چالش است، انگیزه و یا رها کردن آسان خواهد بود. برخی از چیزهایی که می توانید برای جلوگیری از این کار انجام دهید وجود دارد.

 از تقویت استفاده کنید

 هنگامی که به اهداف خود رسیدید به خود پاداش و یا جایزه بدهید (تقویت مثبت). یا اگر به آن نرسیدید خود را مواخذه کنید بگذارید.

 این پاداش های کوچک می تواند انگیزه شما را حفظ کند. آنها به ذهن شما کمک می کند که کارهای خود را با هدف انجام دهید.

 تقویت برای رسیدن به هدف بسیار مؤثرتر از مجازات برای شکست است.

گاهی اوقات مهم است که چقدر از تقویت استفاده می کنید، فقط نمی توانید انگیزه  برای رسیدن به هدف ایجاد کنید شاید گاهی اوقات شرایط برای شما مناسب نباشد ذهن خود را آرام کنید و موقت کار دیگری را شروع کنید تا ذهن شما آرامش پیدا کند.

 به عنوان مثال، اگر نمیتوانید خود را مجبور کنید کتاب فیزیک خود را باز کنید و برای امتحان مطالعه کنید، یک کار دیگری را انجام دهید که کمتر مالیات ذهنی دارد. یادداشت های خود را سازماندهی کنید، یا یک مستند علمی که مربوط به موضوع هدف است تماشا کنید. به این ترتیب، حتی اگر انگیزه کار خود را نداشته باشید در مسیر دیگری ذهن را تقویت می کنید.

پیگیری پیشرفت

 شما یک راه عالی برای رسیدن به هدف دارید یک برنامه، یک تقویم یا یک مجله استفاده کنید و کارهایی را که انجام داده اید و اهداف  به دست آورده را یادداشت کنید.

 به یادداشت های خود نگاه کنید. شما خواهید دید که چقدر کار برای رسیدن به هدف انجام داده اید و این ممکن است باعث تقویت انگیزه شما شود.

هنگامی که با اهداف بسیار دشوار کار می کنید، ممکن است دچار استرس یا اضطراب باشید. یک راه خوب برای مقابله با این مشکل یادداشت کردن پیشرفت هایی است که به آن رسیده اید. در این یادداشت ها می توانید هدف و پیشرفت ها و احساسات خوب و بد خود را بنویسید. نوشتن احساسات می تواند اضطراب شما را کاهش دهد. این می تواند به شما کمک کند تا روی کاری که در دست دارید متمرکز شوید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *