همه چیز درباره ی USB

ویرایش شده در by الهام ابراهیمی

درباره ی USB

USB (به طور مختصر Universal Serial Bus) یک استاندارد صنعتی است که مشخصات مربوط به کابل ها، اتصالات و پروتکل های اتصال، ارتباط و منبع تغذیه بین رایانه های شخصی و دستگاه های جانبی را مشخص می کند.  به طور خلاصه USB پورتی است که برای نصب دستگاه های جانبی به کامپیوتر به صورت External طراحی شده است. استاندارد USB در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و در حال حاضر توسط انجمن اجرای USB (USB IF) پشتیبانی می شود.

USB به منظور استاندارد کردن اتصال لوازم جانبی مانند صفحه کلید، دستگاه های اشاره گر، دوربین های دیجیتال و دوربین های فیلمبرداری، چاپگرها، پخش کننده های رسانه ای قابل حمل، درایو های دیسک و آداپتورهای شبکه به رایانه های شخصی، برای برقراری ارتباط و عرضه نیروی برق طراحی شده است. اتصال USB به طور فزاینده جایگزین انواع دیگر اتصالات برای شارژر باتری دستگاه های قابل حمل است.

در حقیقت، USB برای اتصال موجود در تقریبا هر دستگاهی مانند رایانه، کنسول های بازی، تجهیزات صوتی- تصویری خانگی و حتی در بسیاری از خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیز درباره ی USB

نسخه های  USB

سه استاندارد عمده USB وجود دارد: ۳٫۱ جدیدترین آن ها است.

  • USB 3.1: به نام Superspeed +، سازگار با USB 3.1 قادر به انتقال داده ها در ۱۰ گیگابیت در ثانیه (۱۰،۲۴۰ مگابیت بر ثانیه) هستند.
  • USB 3.0: نام SuperSpeed USB، سخت افزار سازگار با USB 3.0 می تواند به حداکثر سرعت انتقال ۵ گیگابیت در ثانیه (۵٫۱۲۰ مگابیت در ثانیه) برسد.
  • USB 2.0: به نام USB با سرعت بالا، دستگاه های سازگار با USB 2.0 می توانند حداکثر میزان انتقال ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه را به دست آورند.
  • USB 1.1: به نام Full Speed USB، دستگاه های USB 1.1 می توانند به حداکثر سرعت انتقال ۱۲ مگابیت در ثانیه برسند.

اکثر دستگاه های USB و کابل امروزه با USB 2.0 و تعداد روزافزونی از آن ها با درگاه USB 3.0 سازگار هستند. نسخه ۳٫۰ USB دارای ۸ خط اتصال دهنده است و می‌ تواند به طور همزمان بداده را ارسال و دریافت کند. این در حالی است که نسخه دوم این فناوری از چهار خط اتصال دهنده تشکیل شده است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.