تاریخچه شرکت HTC

تاریخچه شرکت HTC

شرکت HTC یک شرکت الکترونیکی تایوانی است که مقر آن در ناحیه Xindian شهر جدید تایپه تایوان است. HTC در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد، به عنوان یک تولید کننده اصلی تجهیزات، طراحی و ساخت لپ تاپ ها آغاز به کار کرد. نام این شرکت مخفف کلمات High Tech Computer Corporation است اما به تازگی این عبارت توسط شرکت تغییر کرده و Here’s To Change شعار این کمپانی است. چر وانگ (王雪紅) و پیتر چو (周永明) به عنوان تاسیس کنندگان اولیه این شرکت معرفی شده اند. این شرکت با طراحی اولین کامپیوتر جیبی بر اساس سیستم عامل مایکروسافت بسیار محبوب شد و جایگاه خودش را در بازار پیدا کرد.

این شرکت ابتدا گوشی های مبتنی بر ویندوز موبایل را طراحی و تولید کرد. پس از آن HTC به عنوان یکی از اعضای موسس Open Handset Alliance، که گروهی از تولید کنندگان گوشی و اپراتورهای تلفن همراه بودند برای توسعه سیستم عامل Android همراه شد. HTC Dream، که توسط T-Mobile در بسیاری از کشورها به عنوان T-Mobile G1 عرضه شده بود، اولین تلفن در بازار برای اجرای Android بود.

تاریخچه شرکت HTC

در سال ۲۰۱۱، HTC در رتبه بندی بهترین برند جهانی Interbrand رتبه بندی شد. گزارش رسانه ای در سپتامبر ۲۰۱۳ بیان داشت که سهم HTC در بازار گوشی های هوشمند جهانی کمتر از ۳ درصد است.

در حالی که در آوریل ۲۰۱۵ به دلیل فروش قوی دستگاه های اخیر، در ماه آوریل به ۷٫۲ درصد افزایش یافت، قیمت سهام آن تا ۹۰ درصد از سال ۲۰۱۱ کاهش یافته است و این شرکت خسارت های متوالی را تجربه کرده است. در سال ۲۰۱۶ HTC با عرضه HTC Vive به سمت بازار سخت افزار واقعیت مجازی قدم برداشت.

در سال ۲۰۱۷، HTC یک قرارداد ۱،۱ میلیارد دلاری با گوگل بست که در آن گوگل یک مجوز غیر منحصربفرد به مالکیت معنوی HTC و همچنین انتقال ۲۰۰۰ کارمند را که عمدتا به مجموعه تلفنی Pixel مرتبط است، کسب کرد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.